Akhatin to olbrzymi afrykański ślimak, znany z dużych rozmiarów. W Księdze Rekordów Guinnessa zauważono piękno o wadze ponad pięciuset gramów. Ale zwykle nie przekraczają stu trzydziestu. Ślimak jest powolnym stworzeniem i porusza się z prędkością centymetra na minutę. Ahatina nie ma aparatury słuchowej ani głosowej. Ale Afrykanie są całkiem sprytni. Mogą rozwinąć wszelkiego rodzaju odruchy warunkowe.

Jak dbać o afrykańskie ślimaki?

Afrykański ślimak jest w domu w terrarium, w którym konieczne jest utrzymanie wysokiej wilgotności. Temperatura w mieszkaniu ślimaka powinna wynosić co najmniej dwadzieścia pięć stopni.

Na dnie terrarium należy umieścić wilgotny piasek o głębokości sześciu centymetrów. Zbyt jasne, lekkie ślimaki nie lubią, ponieważ postrzegają je nie tylko za pomocą oczu, ale także za pomocą wrażliwych na światło komórek na ciele. Dlatego oświetlenie w terrarium lepiej rozprasza jakiś ekran lub buduje róg dla Akhatiny, gdzie może ukryć się przed nadmiernym światłem.

Gigantyczne afrykańskie ślimaki lubią pływać. Można je myć pod bieżącą wodą, zastępując je słabym strumieniem ciepłej wody.

Co karmić afrykańskiego ślimaka?

Ważne jest, aby pamiętać, że te ślimaki są wszystkożerne. Oni żywić się nawet z mięsem. W domu powinny być karmione owocami i warzywami, grzybami, różnymi kaszami. Nie będą przeciw trawie - koniczyna, babka i mniszek lekarski. Daj zwierzęciu rybę, drób i białko jaja i, oczywiście, mięso.

Akhatin jest tak bezpretensjonalny w jedzeniu, że można mu podawać nawet skrawki warzyw i owoców. I nie bój się, że to zatruje się, jeśli coś nie podoba się ślimakowi, po prostu nie zje.

Pomimo wszystkożerstwa ahatyny, surowo, korzennie, marynowane i słodkie jest surowo zabronione. Unikaj w diecie wędzonej żywności i smażone. Nie trzeba przyzwyczajać zwierząt domowych do jednego rodzaju żywności - prowadzi to do braku równowagi w ciele zwierzęcia, które zaczyna rezygnować z innych pokarmów.

Ciekawe, że kolor muszli ślimaka zależy od tego, co jest karmione. Tak więc, jeśli zje ona wiele "pięknych" produktów, na przykład pomidorów, czerwonej papryki lub marchewki, skorupa stanie się piękna i jasna.

Ile razy karmić gigantyczny domowy ślimak ? Jeśli masz młody okaz, to raz dziennie. No i jeśli już "dorosły" Afrykanin, tylko dwa - trzy razy w tygodniu. I nie próbuj umieszczać zwierzęcia na diecie. Ślimak wie, ile jeść. Zawsze zatrzymuje się na czas. Ale resztę jedzenia lepiej wyczyścić, żeby nie było żadnych pasożytów i muchówek.

Ahatine potrzebuje wapnia do budowy muszli. Tutaj na ratunek przychodzi ser, skorupy jaj, kreda naturalna, białka jajek, wapień i wiele innych rzeczy. A że po zjedzeniu ślimak miał coś do picia, podlać terrarium wodą.

Jak wyhodowane są afrykańskie ślimaki?

Ślimak afrykański ahatina1

Afrykański ślimak jest z natury hermafrodytą. Tylko tutaj młodzież jest zwykle męska, a dojrzali przedstawiciele to kobiety. Dlatego, aby uzyskać potomstwo, osiedlić się w jednym terrarium zarówno młodych, jak i dorosłych zwierząt.

Odłożone jajka ahaatyny są podobne do kurczaków. A zarodek rozwija się w nich od kilku godzin do siedemnastu dni w temperaturze piętnastu stopni. Noworodków nigdy nie należy ewakuować z dorosłych, ponieważ umrą bez produktów ich życiowej aktywności. Początkowo dzieci będą mieszkać w ziemi. Nie ma potrzeby wybierania ich stamtąd, oni sami wyjdą, gdy nadejdzie czas.

A ile żyjących afrykańskich ślimaków? Zwykle około pięciu do sześciu. Ale zdarza się, że żyją do dziesięciu.