Jeden z najbardziej znanych zabytków Adelaide - Oval, stadion, który jest siedzibą South Australian Cricket Association i South Australian National Football League. Jest uważany za jeden z najpiękniejszych stadionów krykieta na świecie. Oval znajduje się prawie w centrum Adelajdy, w strefie parkowej bliżej północnej części miasta. Stadion, który ma naturalne pole, jest jednym z głównych miejsc rozgrywek w futbolu tradycyjnym i amerykańskim, krykieta, rugby, baseballu, strzelania z łuku, jazdy na rowerze, lekkoatletyka - dla 16 rodzajów spotów. Ponadto na stadionie często odbywają się koncerty i inne imprezy kulturalne.

Informacje ogólne

Stadion powstał w 1871 roku i od tego czasu był wielokrotnie przebudowywany i modernizowany. Ostatnia aktualizacja została przeprowadzona w latach 2008-2014, wydała 535 milionów dolarów; W rezultacie zrekonstruowane zostały nie tylko konstrukcje inżynieryjne, stadion zyskał nowy system reprodukcji dźwięku, system nawigacyjny, nowe tablice wyników i ekrany telewizyjne oraz oryginalny system oświetleniowy. Po modernizacji dziennikarz Gerard Whateley określił Oval jako "najdoskonalszy przykład nowoczesnej architektury, zachowując jednocześnie swój charakter z przeszłości".

Oval oblicza się na 53583, ale podczas jednej z gier w 1965 roku przyjęto 62543 osoby.

Oświetlenie stadionu

Po rekonstrukcji Oval otrzymał nowy system oświetleniowy. Teraz "korona" stadionu, który otacza swoją arenę z góry, jest namalowana w barwach drużyny narodowej, a podczas zawodów służy zarówno rozgrzewce fanów drużyn, jak i wizualnemu akompaniowaniu szans strzelonych: kiedy jedna z drużyn strzeli bramkę, są efekty świetlne w barwach tego zespołu. Tak więc fani, którzy nie mogli dostać się na stadion, mogą dowiedzieć się o wydarzeniach na boisku, obserwując koronę pucharu niemal z dowolnego miejsca w mieście.

Jak dostać się do Owal?

Do stadionu można dotrzeć trasami 190, 190V, 195, 196, 209F, 222, 224, 224F, 224X, 225F, 225X, 228 i innymi. Przystanek - 1 King William Rd - East Side. Możesz dostać się do Oval i samochodu - w pobliżu stadionu jest wiele możliwości parkowania; Najbliższą opcją jest Upark w Topham Mall. Miejsce parkingowe można rezerwować z wyprzedzeniem. Z centrum Adelaide do stadionu można łatwo dotrzeć pieszo - Oval znajduje się tylko 2 km na północ od centrum miasta.

Вид сверхуСтадион вмещает более 50 тысяч зрителей