W północno-wschodniej części Morza Czarnego jest mały, malowniczy kraj Abchazja , który z drugiej strony chroni Kaukaz przed wiatrem. Dzięki tej udanej lokalizacji na jej terytorium powstał subtropikalny klimat, doskonale nadający się na odpoczynek wypoczynkowy.

Wszyscy turyści jadący do Abchazji są zainteresowani tym, jaka jest pogoda w ciągu miesięcy, aby wybrać najbardziej odpowiedni czas na podróż.

Pogoda w Abchazji na wiosnę

Wiosna w tych częściach pochodzi dokładnie z kalendarza. Już w marcu stopniowo ustawiane jest ciepło, powietrze ogrzewa się do + 10-16 ° C, ale często występują ostre zimne zatrzaski i deszcze. W kwietniu wszystkie drzewa zaczynają kwitnąć, gdy temperatura powietrza wzrasta do + 17-20 ° C. Zimny ​​wiatr wieje z morza tylko w pierwszym tygodniu miesiąca, potem jest cudowna pogoda, odpowiednia na wycieczki. W maju temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi + 20 ° C, a morze ogrzewa się do +18 ° C. W tym miesiącu urlopowicze zaczynają podróżować do Abchazji.

Pogoda w Abchazji w lecie

W czerwcu ośrodki są już ciepłe, ale nadal nie są gorące (po południu + 23-26 ° C), więc istnieje możliwość nie tylko leżeć na plaży, ale także zobaczyć zabytki. W środku lata (w lipcu) ośrodki stają się dość gorące (+ 26-29 ° C), ratowanie można znaleźć tylko w wodzie (+22 ° C). Pogoda w Abchazji w sierpniu, podobnie jak w lipcu, jest bardzo gorąca (w dzień + 29 ° C, w nocy + 23 ° C). Pod koniec lata nie zaleca się pozostawania w otwartym słońcu przez dłuższy czas i absolutnie konieczne jest stosowanie kremów ochronnych na skórze.

Pogoda w Abchazji na jesieni

We wrześniu ciepło spada (w ciągu dnia + 24 ° C), ale morze wciąż pozostaje ciepłe, więc urlopowicze nadal przyjeżdżają do kurortów. W pierwszej połowie października pogoda w Abchazji jest dobra (w ciągu dnia + 17-20 ° C), ale w drugiej części miesiąca zaczynają się deszcze, staje się chłodna, zwłaszcza wieczorami. W ostatnim miesiącu jesieni (listopad) pogoda w Abchazji w zimie temperatura powietrza nie wzrasta powyżej + 17 ° C, staje się wietrzna i wilgotna.

Pogoda w Abchazji w zimie

Abchazja charakteryzuje się ciepłą i krótką zimą. W grudniu jesienna pogoda jest tutaj: temperatura powietrza wynosi + 12-14 ° C, śnieg jest tylko w górach. Styczeń i początek lutego są uważane za najzimniejsze okresy w roku, ale temperatura powietrza nie spada poniżej + 5 ° C. W tych miesiącach często pada i wieje zimne wiatry. Zimą Abchazja ma swoje zalety. W tym czasie możesz jeść świeże owoce prosto z drzew i poznać domowe wino i czaczę.