Istnieją wyjątkowe ośrodki, które oferują swoim gościom nie tylko doskonałe wakacje na plaży. Jednym z nich jest termalny kurort Abano Terme, położony w północnej części Włoch, w regionie Veneto. Źródła termalne Abano-Terme w połączeniu z unikalnymi technikami leczenia i najnowszymi osiągnięciami nowoczesnej medycyny są tym, czego potrzebujesz dla tych, którzy chcą poprawić kondycję ciała i duszy.

Ten włoski kurort znajduje się niedaleko Padwy, na bogatym w roślinność podnóżu wzgórz Euganejskich, które zyskały sławę dzięki obecności źródeł termalnych i leczniczego błota. Od czasów starożytnego Rzymu ludzie wiedzą, że te ziemie i wody mają niesamowitą moc, ale dopiero w XIII wieku słynny filozof i lekarz Pietro di Abano przeprowadził pierwsze badania naukowe. Dziś przychodzą tutaj nie tylko ze względu na swoje zdrowie, ale także ze względu na swoje piękno. Co tak naprawdę ukrywasz? Odpoczynek i leczenie w Abano Terme we Włoszech - to prestiżowe, modne i drogie!

spoczywaj w abano terme 1spoczywaj w abano terme 2spoczywaj w abano terme 3
Infrastruktura Abano Terme

Zaczyna się od tego, że kurort Abano-Terme znajdujący się na terenie narodowego rezerwatu przyrody jest bogaty w zabytki. Tutaj zobaczysz wspaniałość starożytnych kolumnad, piękno średniowiecznych katedr, splendor starożytnych pałaców i luksus nowoczesnych willi. Goście mogą w pełni korzystać z parków rozrywki, wieczorów muzycznych, festiwali folklorystycznych, występów, koncertów i wystaw. A cały ten blask otoczony jest zielonymi ogrodami, rabatami kwiatowymi, starymi placami, parkami, fontannami i szerokimi ulicami. Nie będzie problemów z organizacją wypoczynku i tymi, którzy lubią odwiedzać teatry, kina, restauracje i butiki. I na jakim poziomie goście usługowi z Włoch są gotowi zaoferować hotele Abano Terme, z których niektóre zabierają turystów od kilkuset lat! Na bazie hoteli znajdują się restauracje, hale sportowe, agencje wycieczek. Wycieczki z Abano Terme do Wenecji, Treviso, Werony, Padwy i Vicenzy na zawsze pozostaną w Twojej pamięci!

spoczywaj w abano terme 4spoczywaj w abano terme 5wakacje w abano terme 6

Cechy klimatu Włoch są takie, że najlepsza pogoda do odpoczynku w Abano Terme jest obserwowana jesienią i wiosną, kiedy słońce nie pieknie, ale pieści swoimi promieniami. Po kąpieli błotnej, kąpieli na wiosnę i innych zabiegach medycznych możesz cieszyć się chłodem i świeżością.

Specjalizacja Abano Terme

Przyjeżdżając do Abano-Terme, każdy gość przechodzi badania lekarskie, podczas których wysoko wykwalifikowani specjaliści określają stan jego zdrowia. Następnie opracowywany jest schemat odzyskiwania. Czynniki klimatyczne, skład leczniczego błota i wód termalnych może leczyć choroby układu mięśniowo-szkieletowego, reumatyzmu, chorób układu oddechowego, układu żylnego, skóry i eliminować problemy ginekologiczne. Bardzo przydatne wakacje w alergii abano-term. Ponadto, tutaj możesz poprawić swoje ciało, ponieważ wiele hoteli obsługuje nowoczesne centra spa. Tutaj możesz wziąć kurs leczenie błotem, wziąć kąpiel z wodą mineralną, wykonać inhalację zdrowotną lub odwiedzić grotę parową.

Wszystko to stało się możliwe dzięki wód termalnych i leczniczego błota termalnego. Skład tej unikalnej wody obejmuje siarkę, jod, amoniak, brom, potas, żelazo, wapń, sodę i magnez. Na powierzchni ziemi woda lecznicza wychodzi z temperaturą 75-85 stopni. W odniesieniu do mułu, mają one aktywne działanie przeciwzapalne, co jest spowodowane obecnością w ich składzie twardej gliny, glonów, soli jodkowo-bromkowo-jodkowej i pewnej liczby mikroorganizmów.

spoczywaj w abano terme 7spoczywaj w abano terme 8spoczywaj w abano terme 9

W Abano Terme, ci, którzy chcą wykonać operację plastyczną w celu korekcji twarzy, nóg, klatki piersiowej lub strefy brzusznej, przychodzą do Abano-Terme samochodem lub samolotem. Najbliższe lotniska są w Wenecja (60 km) i Treviso (70 km).