Pszczelarstwo przedstawiło ludzkości wiele użytecznych produktów. Pga odnosi się również do nich, ale niewiele osób wie, co to jest i jak jest dobre dla zdrowia. Początkowo ta substancja jest wykorzystywana przez pszczoły do ​​karmienia młodych zwierząt, dlatego wśród ludzi jest również nazywana chlebem pszczelim.

Jaka jest korzyść z pergi i jak ją stosować?

Aby zrozumieć, jak ogromne są korzystne właściwości tego produktu pszczelarskiego, należy przyjrzeć się jego składowi chemicznemu i biologicznemu, ponieważ zawiera on witaminy, minerały, aminokwasy, w tym niezbędne związki węglowodanowe, kwasy organiczne itp.

W jaki sposób pożytek z paszy dla kobiet i mężczyzn?

  1. Zawiera dużo potasu, co korzystnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego i sprzyja resorpcji płytek cholesterolowych.
  2. Produkt pomaga oczyszczać organizm z substancji szkodliwych i toksycznych, co poprawia ogólny stan organizmu.
  3. Dzięki bogatemu składowi chemicznemu odporność zostaje wzmocniona, a metabolizm ulega poprawie. Ma również pozytywny wpływ na aktywność układu nerwowego, co ułatwia radzenie sobie ze stresem i bezsenność .
  4. Korzyści z chleba pszczelego są ogromne dla kobiet, które są w stanie, ponieważ potrzebują dużej ilości składników odżywczych. Dla kobiet w okresie laktacji produkt ten pomoże poprawić ilość i jakość mleka.
  5. Należy zauważyć korzystny wpływ tego produktu pszczelego na pracę układu trawiennego.
  6. Wykorzystują pergę do leczenia chorób oczu, a także poprawiają pamięć i promują prawidłową aktywność mózgu.
  7. Dla mężczyzn, perga jest doskonałym naturalnym lekiem na zapalenie gruczołu krokowego.
  8. Korzystaj z dobroczynnych właściwości tego produktu w celach kosmetycznych. Środki przygotowane na jego bazie, mają działanie nawilżające, a także zwiększają elastyczność skóry i czynią ją aksamitną.

Aby uzyskać przydatne właściwości pyłek , musisz nauczyć się, jak z niego korzystać. Zwykle ten produkt jest rozwiązywany pod językiem w czystej formie pół godziny przed posiłkiem rano i wieczorem. Nie jedz parga po szóstej wieczorem. Dawka profilaktyczna wynosi 5-10 g. Przyjmowanie odbywa się za pomocą kursów 25-30 dni z przerwą 1-2 miesięcy. Jako środek zapobiegawczy wystarczy ukończyć trzy kursy rocznie. W przypadku leczenia dawkę przepisuje wyłącznie lekarz zajmujący się fitoterapią.