Bez względu na to, jak bardzo się starasz, w lecie nie możesz się pocić w upale - pot jest naturalną reakcją organizmu na wzrost temperatury. Ale zdarza się, że nie wydaje się bardzo gorąco, ale pot spływa w grad. I co robić, aby nie pocieszyć się zbytnio - nie wychodzić latem?

Co robić, aby się nie spocić - opinia lekarza

Najlepszym sposobem, aby nie spocić się, jest pójście do lekarza. Tak bardzo, jak byśmy chcieli, ale zwiększona potliwość nie stanowi problemu, który można uznać za czysto kosmetyczny. Jak wspomniano powyżej, nie można się wcale nie pocić, szczególnie latem, w upale, ale nadmierne pocenie się nie jest normalne i może wskazywać na obecność choroby. Dlatego, aby organizm nie pocił się tak bardzo, musisz być zbadany na obecność jakichkolwiek chorób przewlekłych. Jeśli nie zostaną znalezione, a lekarze nie mogą podać konkretnej przyczyny nadmiernego pocenia się, możesz spróbować sobie z tym poradzić.

Co jeszcze możesz zrobić, żeby się nie pocić?

Zdarza się, że nadmierne pocenie się jest spowodowane zwiększonym lękiem danej osoby lub nadwagą. Pozbycie się tych czynników pomoże rozwiązać problem nadmiernej potliwości. Ponadto istnieją następujące sposoby rozwiązania tego problemu.

  1. Wszyscy wiedzą, co robić, aby nie pociły się pod pachami - użyj dezodorantu. Ale teraz wybierz odpowiednie narzędzie, aby nie pocić się pod pachami, niewielu jest w stanie. Tak więc, rozpylacze i stałe dezodoranty będą praktycznie bezużyteczne w walce z nadmierną potliwością, ponieważ są ukierunkowane głównie na maskowanie nieprzyjemnego zapachu, a nie kontrolowanie uwalniania potu. Pod tym względem przeciwpotowe kulki i żele będą bardziej skuteczne pod tym względem, ponieważ tworzą warstwę na powierzchni skóry, która zapobiega przenikaniu potu i pozostawia mokre plamy na ubraniach. Ale aby zwalczyć nadmierną potliwość, nawet one nie wystarczą - będziesz potrzebował specjalnie opracowanych antyperspirantów, które można kupić tylko w aptece.
  2. Co powinienem zrobić, żeby nie spocić się tak bardzo? Idea drugiej rekomendacji również leży na powierzchni - powinieneś często brać kąpiel lub prysznic. Zalecane są kąpiele, aw przypadku szczególnie problematycznych obszarów zaleca się mycie roztworami wywaru z dziurawca, kwiatami rumianku i sukcesją.
  3. Po kąpieli w obszarach problemowych, wytrzeć do sucha, można wytrzeć za pomocą octu kosmetycznego.
  4. Kontrastujące kompresy lub prysznice pomagają w przypadku silnego pocenia się pod pachami. Ale ta procedura powinna być wykonywana ostrożnie i tylko dla osób ze zdrowym układem sercowo-naczyniowym.
  5. Aby pozbyć się potu raz na zawsze istnieje specjalna terapia, zastrzyki, które blokują pracę gruczołów potowych w pewnym obszarze. Warto jednak pamiętać, że tracąc aktywne gruczoły potowe, organizm zwiększa szansę na przegrzanie i udar cieplny.
  6. Что пить чтобы не потеть
  7. Aby nie tyle się pocić i nie mieć dodatkowych problemów ze skórą, lepiej wybrać ubrania z naturalnych tkanin.

Co pić, żeby się nie pocić?

Jak wiadomo, pot, 99% składa się z wody, a im więcej pijemy, tym więcej się pocimy. Ale są napoje, które pomogą poradzić sobie ze zwiększoną potliwością. To jest wywaru z zielonej herbaty i rumianku. Ale w upale chcesz wypić coś zimnego. Aby nie powiększać twoich problemów, nie powinno się wybierać słodkich napojów gazowanych i kwasu octowego, a ty nie ugasisz pragnienia, a będziesz pić więcej, co oznacza, że ​​będziesz się więcej pocił. Lepiej jest podać swoje preferencje do mrożonej herbaty - zakupionej lub przygotowanej przez siebie. Łatwo jest zrobić tę herbatę samodzielnie. Musisz zaparzyć herbatę, rozcieńczyć ją wrzącą wodą (bardzo strome liście herbaty nie są potrzebne) i dodać do niej sok z cytryny i kilka liści mięty. Ochłodzić herbatę do temperatury pokojowej i wysłać do lodówki. Pijemy tę herbatę na zimno, a jeśli pozwala na to zdrowie, można do niej dodać kostki lodu.