Są takie dni, kiedy jedyną rzeczą, o której marzysz w miejscu pracy, jest sen. Oczy w tym samym czasie blisko siebie i o każdej pracy, oczywiście, nie może być mowy. Przyczyny osłabienia i senności mogą być inne. Musisz je znać przynajmniej po to, aby szybko wrócić do normalnego życia i przestać kiwać głową.

Osłabienie, senność i inne objawy pokłonu

Znaki te są znane wszystkim. Cóż, jeśli masz do czynienia z nimi tylko okazjonalnie. Ale w ostatnim czasie częściej ludzie cierpią na chroniczny spadek władzy. Rozpoznanie dolegliwości może dotyczyć takich objawów:

 • zaburzenie pamięci ;
 • obniżenie ciśnienia;
 • szybki impuls;
 • okresowe ataki mdłości i wymiotów;
 • nagłe zmiany nastroju;
 • niemożność skupienia uwagi;
 • duszność;
 • trudności w oddychaniu nawet przy najmniejszym wysiłku;
 • częste bóle głowy;
 • zawroty głowy;
 • zaburzenia snu.

Niektórzy ludzie nawet rozwijają ataki niekontrolowanej agresji przeciwko zmęczeniu.

Główne przyczyny osłabienia i senności

W rzeczywistości wiele czynników może doprowadzić do awarii. Porozmawiajmy o głównych.

Warunki sezonowe i pogodowe

Zimą senność i osłabienie mogą być konsekwencją braku tlenu w ciele. Im mniej czyste powietrze wdycha, tym słabsze staje się. Dlatego w zimnych porach roku należy przewietrzyć pomieszczenia co najmniej pół godziny dziennie. Oczywiście spacery na świeżym powietrzu nie będą zbędne.

Słabość i senność w jesieni można przypisać niekorzystnym warunkom pogodowym. Nagłe zmiany pogody, podskoki ciśnienia atmosferycznego - wszystko to ma negatywny wpływ na organizm. Kołatanie spowalnia, spada ciśnienie krwi, użyteczne substancje z krwią nie docierają do wszystkich narządów. Utrata wartości odżywczej, mózg zaczyna działać mniej aktywnie.

Anemia

Kobiety często cierpią na osłabienie z powodu anemii. Zwłaszcza podczas menstruacyjnej utraty krwi. Aby uniknąć osłabienia, musisz regularnie uzupełniać zapasy witamin i minerałów w organizmie.

Brak snu

Czasami słabe zdrowie, osłabienie, senność i zwichnięte stopy są objawami braku snu. Uważa się, że optymalny czas snu wynosi osiem godzin. Ale ta liczba nie ma znaczenia dla wszystkich. Niektórzy ludzie mogą spać od pięciu do sześciu godzin, a są tacy, którzy nie mają dziesięciu godzin na całkowite wyleczenie, chociaż takie osoby są nieczęste.

Depresja

Depresja może powodować poważne osłabienie i senność. A spadek sił jest najbardziej nieszkodliwą konsekwencją emocjonalnej frustracji. Na tle nagromadzonych nerwów rozwija się wiele chorób, w tym także onkologicznych.

Niedoczynność tarczycy

Należy stale badać osłabienie i senność. Jest możliwe, że przyczyną - w niedoczynności tarczycy - jest zmniejszenie czynności tarczycy. Jeśli ciało nie jest wystarczająco aktywne, metabolizm spowalnia organizm. To prowadzi do spadku siły.

Burze magnetyczne

Ludzie meteorologiczni odczuwają prawie wszystkie burze magnetyczne. Powód tego ostatniego jest w błyskach na słońcu. Zwiększona aktywność słoneczna może działać przygnębiająco na organizm.

Cukrzyca

zły stan zdrowia osłabienie senność stopa watolina

Osłabienie, senność i zmęczenie są normalnymi zjawiskami dla diabetyków. Z powodu dolegliwości cukier nienormalnie unosi się i nie ma czasu na przekształcenie się w użyteczną energię. W rezultacie komórki nie są wzbogacone o użyteczne substancje.

Zmiany hormonalne

Nie pozostań niezauważony i zaburzenia hormonalne okresowo obserwowane u organizmów żeńskich. Mogą być wywoływane przez stres, zmęczenie, przyjmowanie pewnych leków, beri-beri, różne choroby, ciążę.