Woskowanie , prawidłowo przeprowadzona w domu, pozwala osiągnąć ten sam doskonały wynik jak podczas wizyty w salonie piękności. Wosk do depilacji ma kilka postaci. Spróbujmy wymyślić, jak poprawić woskowanie włosów.

Rodzaje wosku do depilacji

O tym, który wosk do usuwania włosów jest lepszy, decyduje każda kobieta, opierając się na własnych pomysłach dotyczących wygody zabiegu. Jakość pracy, pod warunkiem przestrzegania wszystkich zaleceń, jest taka sama. Możesz użyć wosku do depilacji w następujących postaciach:

 • wosk w wkładach;
 • wosk w brykietach;
 • wosk w płytkach;
 • wosk w granulkach;
 • wosk w puszkach.

Decydując się, który wosk lepiej będzie wykonywać depilację głębokich bikini i innych miejsc intymnych, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa i delikatna, radzimy wysłuchać zaleceń profesjonalistów. A kosmetolodzy oferują w warunkach domowych zastosowanie do depilacji (woskowania) tzw. Ciepłego wosku, który znajduje się w specjalnych nabojach. Chociaż to narzędzie jest droższe, ale procedura przeprowadzana przy jego pomocy jest najmniej bolesna.

Jaki rodzaj wosku w kartridżach wybrać do depilacji?

Natychmiast chcemy Cię ostrzec: jeśli zdecydujesz się użyć wosku do depilacji we wkładach, lepiej kupić specjalne grzejniki. Ale możesz nagrzać kasetę w gorącej wodzie lub w kuchence mikrofalowej. Powinieneś także przygotować paski papieru (tkaniny) do woskowania na końcu procedury. Temperatura pracy materiału wynosi +37 stopni. Konstrukcja wkładki zawiera wałek, który pozwala równomiernie rozprowadzić wosk na powierzchni skóry bez specjalnej szpatułki. Urządzenie jest wykonane w taki sposób, że wykluczony jest przepływ nagrzanej substancji.

Procedura:

 1. Wosk jest nakładany na nogi, ramiona, plecy, klatkę piersiową itp. wałkować w kierunku wzrostu włosów.
 2. Na wierzch nałożonej substancji nakłada się papier, a paski są lekko dociskane do ciała.
 3. Jakiś czas ochładza wosk (ale nie twardnieje!).
 4. Po ochłodzeniu wosku papier nakładkowy odrywany jest ostrymi ruchami.

Większość pozytywnych opinii od klientów otrzymuje produkty następujących firm:

 1. Biała linia. Produkt kosmetyczny jest dostępny dla różnych rodzaje skóry , w tym szczególnie wrażliwa i różnorodna struktura włosów. Wosk do usuwania włosów zawiera przyjemne aromatyczne dodatki (róże, maliny, cytryny, storczyki itp.).
 2. DepilProf. Wosk ma inną strukturę i jest przeznaczony do usuwania niechcianych włosów z różnych części ciała. Ponadto fundusze tej firmy mogą być stosowane w różny sposób: w przypadku rzadkich - grubych, miękko - twardych, krótko - długich włosów. Jeśli chcesz, możesz wybrać smakowe produkty. W sprzedaży znajduje się wosk z zapachem kawy, czekolady, truskawek, róż, itp. Niektóre rodzaje wosku dodatkowo zawierają składniki, które przyspieszają regenerację skóry, działają zmiękczająco, wyrównują nieregularności skóry.
 3. Depilflax. Stosując tę ​​markę środka woskowego, możesz uzyskać wspaniały efekt. Skład wosku Depilflax, z wyjątkiem wosku pszczelego, obejmuje żywicę sosnową. Dodatkowe składniki - minerały, oleje roślinne, algi, ekstrakty wosk do depilacji we wkładach rośliny, czerwone wino pomagają uelastycznić skórę i nadają jej pożądany wygląd.
 4. Yoko. Produkt do pielęgnacji skóry jest dostępny w przystępnej cenie, chociaż produkt jest uważany za produkt wysokiej jakości. Woski do woskowania Yoko różnią się zapachem i są stosowane w różnych typach skóry. Szczególnie popularny jest wosk różowy, przeznaczony do usuwania włosów z wrażliwej skóry, w tym bikini i pod pachami, a także wosku cukrowego, który polecany jest osobom o skłonnościach do alergii.