Około dwóch trzecich terytorium Brunei pokryte lasami tropikalnymi. Turyści, przyjeżdżają tu, na początku trochę zagubieni - gdzie się udać, aby zobaczyć najciekawsze naturalne ciekawostki tego egzotycznego kraju? Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Brunei jest rezerwat przyrody Usasi Kandal. To w nim słynne wodospady Air-Terjun-Menusop. W pobliżu nich świat wydaje się zamarzać - cicho bulgotać krystalicznie czystą wodą, szelest liści i niesamowity śpiew tropikalnych ptaków. Cała ta atmosferyczna harmonia jest uzupełniona niesamowitymi krajobrazami piękności.

Co zobaczyć?

Porównując wodospady Air-Terjun-Menusop z innymi znanymi obiektami tego typu, na pierwszy rzut oka znacznie tracą. Bez rekordowych wysokości, kwiecistych kaskad i przerażających stromych klifów. To tylko mały przelew z pochyłych klifów. Ale to nadaje wodospadom Air-Terjun-Menusop szczególny urok. Są tak schludne i dyskretne, dopełniają całości kompozycji krajobrazu, dodając do gorącego tropikalnego krajobrazu nut świeżości i chłodu.

Ponadto, spacery do takich wodospadów są absolutnie bezpieczne, w przeciwieństwie do odwiedzania ich ogromnych gotujących się braci, dlatego turyści lubią tu przyjeżdżać z dziećmi. Tutaj możesz zrobić zdjęcie nie tylko przeciw wodospadowi, ale także bezpośrednio na jego szczycie lub pod strumieniem spadającej wody.

Blisko wody w tropikach zawsze jest wiele zwierząt i ptaków. Jeśli masz szczęście, zobaczysz takich egzotycznych przedstawicieli fauny jak grzywacz, pawie o niebieskich skrzydłach, nosorożce.

Хохлатые павианыПтица носорог

Oprócz wodospadów Air-Terjun-Menusop, na terenie rezerwatu Ousai Kandal znajdują się następujące naturalne atrakcje:

  • Jezioro Tisek-Laboi ;
  • bystrza Air-Tertjun-Tinggi ;
  • wodospad Air-Tertjun-Rendahu .
Один из водопадов Аир-Терджун-Меньюсоп

Sieć dróg asfaltowych położona jest w parku narodowym. Ze względów bezpieczeństwa lepiej trzymać się ich i nie wchodzić daleko w las. Tropiki, nawet przystosowane do celów turystycznych, mogą być niebezpieczne dla ludzi, którzy nie są zaznajomieni z "prawami dżungli".

Jak się tam dostać?

Wodospady Air-Terjun-Menusop znajdują się około 12 km od stolicy BruneiBandar Seri Begawan . Możesz dostać się do rezerwy samochodem, poruszając się w kierunku południowo-zachodnim. Bardziej wygodnie jest udać się na trasę Jalan Raja Isteri Pengiran Anak Saleha, która następnie jedzie do Jln Tutong. Następnie należy podążać za znakami i jechać Jln Bengkurong Masin, a następnie skręcić na Jalan Mulaut - Limau Manis. Doprowadzi cię to do miejsca docelowego.