Zegarki marki Adriatic są jednym z najlepszych przykładów szwajcarskiej jakości. Zajmując się produkcją różnych chronometrów od około 80 lat, firma osiągnęła szczyt zegarmistrzowski zarówno w dziedzinie projektowania, jak i zagadnień precyzyjnie dostrojonych mechanizmów.

Historia szwajcarskich zegarków nad Adriatykiem

Pierwsze modele szwajcarskich zegarków Adriatica pojawiły się na rynku w 1936 roku i szybko zdobyły sympatię wielu fashionistek i fashionistek w Europie. Jednak w czasie drugiej wojny światowej trzeba było zatrzymać wydanie zegarków i przywrócono je dopiero w 1949 r., Kiedy to rozpoczęto produkcję w miastach Biel i Bazylea. Od tego czasu stale rośnie produkcja i sprzedaż zegarków na rękę Adriatic. Najbardziej zaskakujące jest to, że zegarki tej marki prezentowane były nie tylko w Europie Zachodniej, ale także na Wschodzie, która następnie została oddzielona od świata żelazną kurtyną. Tutaj zegarki marki cieszą się także zasłużoną popularnością.

W 1962 roku udało się dotrzeć do przedwojennych produkcji, a dopiero potem firma zmieniła markę, dzięki czemu stała się sławna, a modele zegarków - popyt na wiele lat. W tym roku pojawiły się pierwsze próbki zegarków Adriatica Champion, które mają wyraźnie sportowy charakter. Od tego czasu chronometry w styl sportowy stał się znakiem rozpoznawczym firmy.

Obecnie znak handlowy Adriatica jest własnością firmy PR & A WATCH SAGL Corporation i jest członkiem Federacji szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego FH.

Damski zegarek na Adriatyku

Kobiece modele zegarków Adriatica nie są tak liczne jak męskie. Jednak ich nienaganna wydajność, delikatne wyczucie stylu w każdym detalu i rozpoznawalna stylistyka czynią z nich jedną z najbardziej pożądanych marek szwajcarskich zegarków. Wszystkie szwajcarskie zegarki damskie Adriatica są wyposażone w mechanizm kwarcowy Ronda i ETA, co pozwala osiągnąć wyjątkową subtelność i elegancję obudowy. Zewnętrznie te zegarki wyglądają niezwykle kobieco i wyrafinowane. Firma celowo odmawia wrzasków na rzecz prostoty i rygoru. Tarcze kobiece modelki wyglądają zdecydowanie nieskomplikowane, ale jednocześnie stylowe i eleganckie.

Bransoletki do damskich zegarków Adriatica mogą być wykonane z metalu lub tkaniny. Ich wygląd powtarza włoskie tkanie, które wygląda bardzo kobieco i pięknie. Ponadto metalowe bransoletki często mają solidną konstrukcję odlewaną, co czyni je wyjątkowo wytrzymałymi.

Zegarek adriatycki1Adriatica2Adriatic 3
Adriatic 4Zegarek adriatycki5Adriatycki zegarek6
Adriatic 7Adriatyk 8Adriatycki zegarek9