Z oczywistych względów dla większości zatrudnionych jest znacznie łatwiej płacić niezbędną kwotę i powierzać wizy profesjonalistom. Rzeczywiście, w większości przypadków ta opcja jest uzasadniona. Ale nikt nie mówi o tej wizie Hiszpania sam jest niemożliwe lub stanie się zbyt trudne.

Jak uzyskać wizę do Hiszpanii samemu

Rozważ krok po kroku, jak radzić sobie z tym problemem. Proces wydawania wiz wyłącznie do Hiszpanii jest zasadniczo taki sam dla krajów byłego WNP i będzie odbywał się w przybliżeniu w jednym kierunku.

  1. Przede wszystkim udajemy się do centrum wizowego, które znajduje się jak najbliżej miejsca zamieszkania. Możesz zarejestrować się za pośrednictwem centrum telefonicznego lub online. Obie opcje są dopuszczalne.
  2. Następnie musisz samodzielnie odebrać cały pakiet dokumentów dotyczących wizy do Hiszpanii. Lista nie jest bardzo duża, a problemy z nią zwykle nie pojawiają się. Przeanalizujemy poniższą listę. Zasadniczo dla ambasady ważne są następujące informacje:
  3. masz zakwaterowanie (na przykład rezerwacja hotelu);
  4. czy masz możliwość, bez udziału państwa przyjmującego, dotarcia tam iz powrotem (bilety lub rezerwacje tego ostatniego);
  5. Czy masz wystarczająco dużo pieniędzy, by mieszkać w kraju przez planowany okres?
  6. i nie mniej ważne, masz tak zwane "kotwice", innymi słowy, pretekst do powrotu do domu.

Kiedy wszystkie te papiery są w twoich rękach, idziemy z nimi do konsultanta, jest on zobowiązany powiadomić cię, jeśli są jakieś skargi lub potrzeba dodatkowych informacji. A następnie w określonym czasie idź na wizę.

Wiza do Hiszpanii niezależnie: dokumenty

Najtrudniejszy moment na pytanie, jak uzyskać wizę do Hiszpanii na własną rękę, dotyczy przygotowania dokumentów. Przede wszystkim wypełniamy ankietę łacińskimi literami. Kopie będą miały dwa, a każdy będzie wymagał podpisu.

Dalsze informacje dotyczące opłaty konsularnej. Jeśli należysz do kategorii turystów, którzy otrzymują świadczenia i nie muszą płacić, zdecydowanie musisz załączyć odpowiednie papiery. Jeśli chodzi o zdjęcie, przed uzyskaniem wizy Schengen dla Hiszpanii, należy zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi zdjęć, ponieważ istnieje wiele list i wiele niuansów.

Jeśli zdecydujesz się na wizę do Hiszpanii na własną rękę, będziesz musiał zwrócić uwagę na polisę ubezpieczeniową. Zwykle jego wiza do hiszpanskich dokumentów na miejscu, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Ważne jest, aby polisa pokrywała wydatki związane z nagłymi sytuacjami, hospitalizacją i repatriacją.

Ubiegając się o wizę do Hiszpanii, zdecyduj sam z góry, jaka będzie twoja "kotwica" w domu. Mogą to być świadectwa z miejsca studiów lub pracy, dokumenty dotyczące własności nieruchomości lub rejestracji firmy i firmy. Jako dowód finansowego dobrobytu, przygotowując dokumenty na wizę do Hiszpanii, możesz samodzielnie zapewnić czeki podróżne, saldo rachunku bankowego, a nawet potwierdzenie wymiany hrywny na euro w wymienniku.