W przypadku dolegliwości wątroby i pęcherzyka żółciowego lekarz decyduje o powołaniu pacjenta. hepatoprotekcyjne . Ta grupa leków obejmuje kilka produktów, które mają ten sam składnik aktywny, ale różnią się skutecznością. W tym artykule rozważamy, co jest lepsze - Ursofalk lub Ursosan.

Kiedy są przepisywane Ursosan i Urosfalk?

Oba leki są przyjmowane w celu:

  • przywrócenie funkcji wątroby;
  • zwiększona produkcja żółci;
  • poprawić metabolizm;
  • obniżenie poziomu cholesterolu;
  • rozpuszczanie kamienie żółciowe i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się.

Przyjmowanie hepatoprotektorów poprawia ogólne zdrowie, aktywuje układ trawienny i zapobiega rozwojowi żylaków i zwłóknienia.

Jaka jest różnica między Ursosanem i Ursofalk?

Główny składnik aktywny tych środków jest taki sam - jest to kwas ursodeoksycholowy. Niewielka jego ilość jest obecna w ludzkim ciele. Dlatego leki produkowane na jego podstawie można uznać za fizjologiczne.

Zwykle pacjenci przyjmujący oba leki nie zauważyli różnicy. Z reguły ich efekt jest taki sam. Jednak niektórzy uważają, że Ursofalk ma lepszy skład, chociaż nie wpływa to na stan ciała.

Biorąc pod uwagę właściwości Ursofalk lub Ursosan, trudno jest stwierdzić, który z nich jest bardziej wydajny. Niektórzy eksperci, na podstawie obserwacji pacjentów, twierdzą, że drugi lek jest przenoszony znacznie łatwiej. Ponadto zaczyna działać szybciej, a po jego przyjęciu stan wątroby normalizuje się wcześniej. Ale są też recenzje osób, którym Ursosan pomógł lepiej. W tym przypadku ważną rolę odgrywają indywidualne cechy organizmu.

Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób Ursosan różni się od Ursofalk, ursosan lub ursofalk Warto pozostać przy formie dawkowania. Pierwszy ma tylko postać kapsułek. Drugi jest również wytwarzany w postaci zawiesiny, co czyni preparat wygodnym do przyjmowania małym dzieciom, u których kapsułki są przeciwwskazane.

Różnica dotyczy również kosztów. Cena Ursofalk jest zwykle 1,5-2 razy droższa niż jego odpowiednik.

Co wybrać - Ursosan lub Ursofalk?

Aby zrozumieć, jaki rodzaj leku należy przeprowadzić, należy rozważyć każdy przypadek osobno. U niektórych pacjentów Ursofalk będzie skuteczniejszy. Dlatego też możesz najpierw zażywać Ursosan przez jakiś czas, a później, w przypadku braku efektu, zastąpić go innym lekiem. Ta metoda pozwoli ci wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie sposób.