Niedawno jedynym ratunkiem w sytuacji, gdy sofa jest zniszczona, było zmieniając tapicerkę . Ale dzisiaj, dzięki pojawieniu się uniwersalnych pokrowców na sofy, takie drastyczne środki nie są już potrzebne. Wystarczy, że położysz elastyczną tkaninę z miękkiego materiału na gumce, a wszystko natychmiast się zmieni.

Co to jest - uniwersalne pokrowce na sofy i fotele?

Aby nie zamawiać i dopasowywać okładek do swoich mebli tapicerowanych, ludzie chętnie kupują uniwersalne napinacze. Są uniwersalne, ponieważ dopasowują się i "siadają" na każdej sofie i fotelu ze względu na ich wysoką elastyczność i szczególne cechy krawiectwa.

Elastyczne pokrowce te nie gniotą się, nie obawiają się skurczu podczas prania, można je prać w maszynie do pisania, nie zrzucają ani nie rozcieńczają. Ich zewnętrzny elegancki wygląd może zmienić każde zwykłe łóżko w nowy temat środowiska bez większego nakładu finansowego i wysiłku.

Oczywiście, aby upewnić się, że wszystko, co powiedzieliśmy, było prawdą, musisz kupić wysokiej jakości produkty od sprawdzonych europejskich firm produkcyjnych, nie daj się złapać przez przedsiębiorczych Chińczyków, którzy oferują tanie, ale niespełniające norm odpowiedniki.

Kiedy potrzebujemy uniwersalnych pokrowców na meble tapicerowane?

Niekoniecznie poczekaj, aż sofa się zużyje i wyblaknie, by kupić okładkę. Przedłużyć żywotność i zapobiec uszkodzeniom tapicerki, jeśli od razu kupisz nowe meble z uniwersalnymi osłonami.

Więc chronisz sofy i fotele zanieczyszczenie , zadrapania, pazury ulubionego kota lub mazaki młodego artysty. Okładki są po prostu usuwane, więc zawsze możesz je umyć i założyć ponownie.

Kolejny przypadek - dokonałeś napraw, zaktualizowałeś wnętrze, ale teraz twoje meble tapicerowane nie pasują do nowego środowiska. Wyrzuć apartament tylko po to, by lepiej go odebrać - wspaniały luksus. Gdzie łatwiej jest zaktualizować swój projekt za pomocą elastycznych osłon. Radykalnie przekształcają meble i nadają im kolorystykę i styl, tak jak potrzebujesz.

Przydatna będzie także osłona na rozciąganie, jeśli nie znasz dokładnych wymiarów sofy i fotela lub są one bardzo niestandardowy i indywidualne krawiectwo, których nie lubisz lub na które nie możesz sobie pozwolić. Ponieważ elastyczna powłoka rozciąga się idealnie i przyjmuje dowolny kształt, nie będzie z tym żadnych problemów.

Jak wybrać uniwersalny pokrowiec na sofę na gumce?

Pierwsza zasada zakupu, o której już mówiliśmy powyżej - nie dąży do obniżenia ceny, ale daje pierwszeństwo sprawdzonej jakości. Poproś sprzedawcę o certyfikat zgodności, aby upewnić się, że jest on przyjazny dla środowiska i bezpieczny.

Kolejną cechą jest to, że nie musisz znać dokładnych wymiarów mebli, aby kupić osłonę odpowiedniej wielkości. Wystarczy zmierzyć długość oparcia kanapy lub po prostu określić, ile osób może usiąść na kanapie w tym samym czasie.

Piękno uniwersalnych przypadków polega na tym, że jeden i ten sam model pasuje do kilku modeli sof. Oczywiście ważne jest, aby wziąć pod uwagę funkcje wyboru uniwersalnego pokrowca na sofie narożnej lub na kanapie bez podłokietników.

W pozostałej części wystarczy zdecydować o wyborze tkaniny i kolorów. Są tkaniny, które są odporne na spalanie, które chronią sofę przed propylenem papierosowym. Inne materiały mogą pochwalić się odpornością na wandalizm - doskonale radzą sobie z pazurami zwierząt domowych. I są wodoodporne tkaniny, które oszczędzają meble tapicerowane od "prozy" dzieci i rozlanego soku / kawy / herbaty i innych napojów.

Jeśli chodzi o kolorystykę, wybierz, w zależności od stylu pomieszczenia, swoich preferencji i obecności różnych czynników - zwiększone ryzyko skażenia, marszu, obecności małych dzieci itp.

uniwersalna osłona na kanapieuniwersalna osłona na kanapieuniwersalna osłona na kanapie
uniwersalna osłona na kanapieuniwersalna osłona na kanapieuniwersalna osłona na kanapie
uniwersalna osłona na kanapieuniwersalna osłona na kanapieuniwersalna osłona na kanapie