Wiosną, nie tylko piękne i użyteczne stworzenia budzą się do życia, ale także takie organizmy, które mogą powodować wiele problemów u ludzi. Jednym z najbardziej nieprzyjemnych stworzeń są kleszcze. Próbują natychmiast zniszczyć lub ominąć, ale nie zawsze jest możliwe uniknięcie kontaktu z tymi małymi pasożytami bez komplikacji. Jest to dobre, gdy ugryzienie kleszcza mózgu przechodzi bezboleśnie, ale często powoduje chorobę piroplazmozę, która może odstąpić psa od kota na długi czas, jak również ich właściciela. Itch również nie może być nazwany nieszkodliwym owadem, gryzącym maleńkie tunele w skórze zwierząt lub ludzi, powoduje straszne swędzenie i wiele kłopotów. Przy takich pasożytach musisz dokładnie walczyć i znać wszystkie sposoby, jak znaleźć kleszcza u psa, jak chronić siebie i zwierzęta przed ich atakiem.

Główne rodzaje kleszczy u psów

 1. Demodecosis .
 2. Demodex żeruje na skórze łojowej i komórkach skóry, niebezpiecznie jest atakować tylko osłabione organizmy, ale u większości psów można spotkać owada. Objawy aktywnej aktywności tego kleszcza u psa są natychmiast widoczne. Podczas namnażania wydziela alergeny w skórze, co prowadzi do ciężkiego świądu. Wełna obficie opada, powstają rany, ta choroba przynosi zwierzęciu wiele kłopotów. Ona straciła apetyt, jest łysina, zaczerwienienie skóry, są krosty. Wszystko może zostać zaostrzone przez infekcję grzybiczą, doprowadzić do wyczerpania ciała i śmierci.

  Zwykłe spadki od kleszczy przeciwko demodezjozie są bezsilne. Ich kolonie są niszczone środkami antyseptycznymi i przy pomocy zastrzyków leków przeciwpasożytniczych (iwermektyna, ivomek, amitrazyna). Równoczesne wzmocnienie odporności dzięki witaminom i dobrym odżywieniu daje bardzo dobre wyniki. W celu zapobiegania należy posmarować psy preparatami zawierającymi siarkę i dodać je do paszy. Do ludowych środków przeciwko roztoczom podskórnym należy wywar piołunowy, olej rokitnika i maści oparte na korzeniu glistnika.

 3. Sarkoptoza.
 4. Choroba, która wywołuje świerzbowce, jest również nazywana zudnevymi świerzb. Zarówno zwierzęta jak i ludzie mogą być nosicielami tych pasożytów, ponieważ są w stanie przetrwać na butach, w fałdach odzieży, materiale pościeczym, w ziemi. Choroba jest wyjątkowo nieprzyjemna, towarzyszy jej silne swędzenie, z powodu którego pies dosłownie drapie skórę pazurami, co prowadzi do drapania. Są wrzody, przetoka, wełna spada, jest czerwona wysypka. Leczenie jest lecznicze (Front Line, Twierdza i inne skuteczne leki przeciwpasożytnicze).

 5. Otodecosis .
 6. Drugą nazwą tej choroby jest świerzczyk uszny. Może to prowadzić do nieprzyjemnych następstw - zapalenia ucha, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, uszkodzenia błony bębenkowej, różnych stanów zapalnych. Objawy należy szukać od wewnątrz ucha psa. Pojawia się zaczerwienienie skóry, staje się zbyt gorące, widoczne są rany i zadrapania. Uszy wypełnione są kleikami, składającymi się z pasożytów, siarki, kawałków skóry i krwi. Po zaobserwowaniu takich objawów konieczne jest leczenie kleszczy u psów z różnymi akarycydami i lekami przeciwbakteryjnymi. Jeśli masz powikłania (zapalenie ucha i inne stany zapalne), lepiej skontaktować się ze specjalistami.

 7. Iksyczne kleszcze.
 8. Ten typ pasożyta osadza się na ciele ofiary na chwilę, chce się tylko upić i po kilku dniach "ucztowania" wyjść. Te roztocza są w stanie głodnym nie więcej niż 2-3 mm, ale po dobrej diecie stają się większe, brzuch owada jest wyraźnie spuchnięty. Kleszcze dla psów1 Ich samo ugryzienie nie może być nazwane bardzo bolesne, ale w ślinie owadów mogą być nosicielami najniebezpieczniejszych infekcji - piroplazmoza i inne choroby.

  Możesz chronić swojego zwierzaka za pomocą szeregu środków zapobiegawczych - poprzez leczenie roztoczami lub kroplami roztoczobójczymi, kupując specjalny kołnierz dla zwierzęcia przeciwko pasożytom. Istnieje również szczepionka przeciwko piroplazmozie, która może uratować zwierzę w przypadku ukąszenia. Jeśli często podróżujesz do natury, musisz wiedzieć, jak usunąć kleszcza od psa. Proste działanie pincetą, nitką lub oryginalnym plastikowym narzędziem, takim jak "szczypce", może z łatwością pomóc w radzeniu sobie z owadem ssącym.