działania teatralne w przedszkolu Twórczość dzieci jest podstawą harmonijnego rozwoju dziecka. Jeden z efektywnych typów rozwój twórczości Toddlers to teatralna aktywność w przedszkolu.

Przedstawienia teatralne są bliskie i zrozumiałe dla dzieci, ponieważ opierają się na grze - podstawie istoty dziecka. Dzieci w przedszkolu uczestniczą w spektaklach teatralnych z wielkim entuzjazmem.

Ponadto teatr przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka, pomagając rozwiązać wiele problemów współczesnej pedagogiki. Rozwija także intelekt, tworzy percepcję artystyczną i estetyczną.

Jaki jest pożytek z zajęć dramatycznych w przedszkolu?

Z powodu takich działań występuje:

  • większa znajomość środowiska;
  • tworzenie niezależności i twórczej działalności;
  • wzbogacanie słownictwa;
  • rozwój pamięci, symbolicznego myślenia i fantazji;
  • poprawiona koordynacja, płynność i elastyczność;
  • zwiększyć ekspresję mowy i dykcji;
  • Nabycie umiejętności zewnętrznej ekspresji uczuć bohaterów poprzez mimikę twarzy, gesty i intonację;
  • umiejętność pracy w zespole.

Przedstawienie teatralne w przedszkolu przyczynia się do moralnej edukacji przedszkolaków. Wszakże każda reprezentacja jest oparta na pewnym dziele literackim lub baśni, która ma duchowy i moralny składnik.

Poprzez emocjonalne postrzeganie dziecko pojmuje takie ważne pojęcia, jak przyjaźń, uczciwość, odwaga, zdrada, dobro, zło itd.

Udramatyzowana bajka w przedszkolu pomaga dziecku przezwyciężyć nieśmiałość i nieśmiałość. Stopniowo dziecko zyska wiarę w swoje umiejętności, a jego samoocena stopniowo rośnie.

Z reguły nauczyciel najpierw wprowadza dzieci w wariacje teatru. Dostępność kątów teatralnych w przedszkolu znacznie ułatwia to zadanie. Mogą one obejmować te rodzaje teatru: lalkę, palec, maski, lalki, stół, teatr plasteliny lub zabawki itp.

Dla młodszych przedszkolaków teatr lalek lub palców to fascynujący widok. Stopniowo dzieci angażują się w gry teatralne. Następnie zadania gry stają się coraz bardziej złożone.

Starsze dzieci w wieku przedszkolnym mogą już być bezpośrednio zaangażowane w spektakle. Pierwsze występy na scenie przed widownią nie są łatwym testem dla dziecka. Ważne jest, aby rodzice wierzyli w swoje dziecko i mocno go wspierają i zachęcali. A potem strach i nieśmiałość zostaną stopniowo zastąpione przez pewność siebie i radość z gry.

Teatr dla dzieci to zabawa i dużo pozytywnych emocji. A ponieważ teatralne zajęcia są nierozerwalnie związane z muzyką i tańcem, to dodatkowo zwiększa wrażenia dzieci i sprawia, że ​​gra jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Jednocześnie zajęcia teatralne w przedszkolu mogą przysporzyć rodzicom wiele kłopotów. przedstawienia teatralne w przedszkolu W końcu bardzo często młody aktor lub aktorka musi zrobić lub wypożyczyć kostiumy do gry. Musisz także stale pomagać i wspierać swój ulubiony talent. Ale mimo wszystkich możliwych trudności wynik przekroczy wszystkie Twoje oczekiwania.

Oczy dziecka będą świecić radością, a rodzice poczują radość i dumę z rosnącego dziecka.

Działania teatralne w przedszkolach uczą dzieci poznawania piękna otaczającego ich świata. Ponadto teatr dziecięcy jest interesujący dla dzieci w ich kulturze, teatrze i literaturze. A w trakcie zabawy teatralnej dziecko stopniowo emancypuje się, co pomaga rozwijać twórczą aktywność i umiejętności improwizacyjne.