Jeśli masz naczynie krwionośne w oku, nie spiesz się, aby szukać pomocy w nagłych wypadkach. Po pierwsze, warto zrozumieć przyczyny tego zjawiska. Najczęściej nie ma poważnego zagrożenia, ale mimo to należy zwracać uwagę na własne zdrowie. Zwłaszcza, gdy zaczerwienienie oczu powtarza się często lub w ogóle nie przechodzi. Krwotok z oczu może wyglądać jak plama lub czerwona nitka w oku, ponieważ spojówka powstrzymuje przepływ krwi.

Dlaczego naczynia pękły w oku?

Przyjrzyjmy się bliżej przyczynom tego niepokojącego defektu:

 1. Podnoszenie ciężarów, a także na ogół fizyczne przeciążenie często prowadzi do krwawienia podspojówkowego. Często zaczerwienione oczy obserwuje się u sportowców. Przypadki pękania naczyń są również częste podczas porodu - w końcu praca fizyczna kobiety w tym czasie jest równa najsilniejszemu obciążeniu. Zwłaszcza, jeśli okres dokręcania jest zły, a kobieta naciska "w głowę".
 2. Ludzie cierpiący nadciśnienie , często zauważa się, że naczynia w ich oczach pękają bez żadnego wysiłku fizycznego. Jest to spowodowane wysokim ciśnieniem krwi, które zwiększa krążenie krwi.
 3. Jeden z objawów cukrzycy można również nazwać krwotokiem w oczach. Jeśli zjawisko powtarza się bez wyraźnego powodu, warto zwrócić się do endokrynologa o szybkie wykrycie choroby.
 4. Choroby okulistyczne, na przykład zapalenie spojówek lub angiopatii siatkówkowej towarzyszy również nieprzyjemna wada.
 5. Urazy. Ten powód nie wymaga wyjaśnienia, ponieważ w tym przypadku pęknięcie naczynia w oku jest równe siniakowi.
 6. Długa praca przy komputerze, brak snu, nadużywanie alkoholu i inne działania przemęczające mogą również powodować czerwone naczynia krwionośne w białych oczach.
 7. Silny stres lub nerwica.
 8. Ostre zmiany temperatury (na przykład w kąpieli).
 9. Dym z ogniska lub papierosów w pomieszczeniu.

Co powinienem zrobić, jeśli statek pęknie?

Łatwe sposoby samopomocy mogą złagodzić nieprzyjemne objawy i przywrócić białość twardówki oka. Jeśli nie ma żadnego oczywistego powodu, co się stało, najpierw musisz odpocząć wzrokiem. A najlepiej w pozycji leżącej w całkowitej ciemności. Pomogą w tym również inne metody, o których więcej omówimy poniżej:

 1. Idealną opcją będzie długi sen. Zwłaszcza jeśli statki pękną z powodu przepracowania ciała lub sytuacji stresowej.
 2. Następnym krokiem będzie przyspieszenie pozbycia się czerwonych naczyń krwionośnych w oczach. Jeśli nie ma poważnej choroby współistniejącej, zaczerwienienie samo mija. Jedyne, co może się wydarzyć, to wystarczająco długo, do dwóch tygodni. Jeśli martwisz się o wygląd oka i nie chcesz tak długo czekać, możesz spróbować przyspieszyć ten proces.
 3. Dobrym i niedrogim lekarstwem jest zwykła czarna herbata bez dodatków. W filiżance z ciepłym napar, należy zanurzyć dwie waty. Pęknięcie naczyniowe w oku dysk, a następnie lekko ściśnij, połóż na górnej powiece i połóż się. Takie płyny utrzymuje się przez kilka minut, najlepiej kilka razy dziennie. Zamiast herbaty można użyć wywaru lub naparu z rumianku.
 4. Inną metodą leczenia naczyń oka po krwotoku będą kontrastujące lornetki. Dwa wygodne naczynia wypełnione są wodą - jedną zimną, a drugą gorącą. Oczy na przemian spuszczają się w jedną i drugą kąpiel, ale tylko kontakt wzrokowy z zimną wodą powinien być minimalny.

W profilaktyce z rozszerzonymi naczyniami ocznymi stosuje się witaminy z grupy A. Możesz kupić witaminy w aptece lub pamiętać, że są one zawarte w papryczkach, marchwi, moreli i suszonych morelach, jagodach, czosnku, brokułach, kapuście i serze.