Gromadząc dziecko w pierwszej klasie i kupując mu długopisy, zeszyty i książki, nie zapomnij zadbać o swoje miejsce pracy w domu. Pamiętaj, że przy biurku będzie musiał spędzić dużo czasu. Dlatego zorganizuj przestrzeń roboczą w taki sposób, aby praca była przyjemna i przyjemna dla dziecka. Ważną, a może najbardziej podstawową częścią miejsca pracy jest lampa biurkowa. Porozmawiamy o tym, jak wybrać go poprawnie w tym artykule.

Jak wybrać lampę biurkową dla ucznia?

Głównym kryterium wyboru lampy stołowej dla dzieci jest bezpieczeństwo dla oczu. A potem możesz zwrócić uwagę na łatwość użytkowania i projektowania. Aby oczy były mniej zmęczone, światło nie może być zbyt jasne ani zbyt słabe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wybranie żarówki o mocy 60 watów. Jeśli włożysz 100-watową żarówkę, zabłyśnie ona zbyt jasno. A jeśli uważasz, że biała księga bardzo dobrze odbija światło, to okazuje się, że oczy dziecka będą bardzo zmęczone podczas czytania i pisania.

Podaj swoje preferencje to zwykły żarowy lub fluorescencyjny. Lepiej, jeśli jest matowy, więc światło z niego będzie delikatniejsze i bardziej równomierne. Nie kupuj świateł fluorescencyjnych, dają one nienaturalne migoczące światło. Jego oczy szybko się męczą. Najbardziej wygodne dla oczu jest miękkie żółte światło.

Dziś lampy stołowe LED dla dzieci w wieku szkolnym są bardzo popularne. Są bardzo ekonomiczne. Pomimo tego, że są one drogie, dużo zaoszczędzisz kupując taką lampę. Faktem jest, że służą one więcej niż pięć razy dłużej i zużywają mniej energii.

Jeśli chodzi o plafon, to jest cudowne, jeśli będzie to kształt trapezu. Zapewni to maksymalne oświetlenie i ochroni oczy przed bezpośrednim promieniowaniem. Kolor może być biały lub zielony. Zielone światło uspokaja i pozwala rozluźnić mięśnie oczu.

Przy wyborze materiału sufitu należy wziąć pod uwagę cechy każdego z nich. Na przykład tworzywo sztuczne, oprócz swoich zalet, ma jedną poważną wadę - jest łatwopalne i może uwalniać szkodliwe substancje podczas ogrzewania. Tak więc, jeśli zamierzasz używać mocno rozgrzanej żarówki, osłona podczas długotrwałej pracy może zacząć się topić. Szkło nie jest zagrożone, ale jest kruche i może pękać podczas upadku. Metaliczny i trwały, nie topi się, ale jest bardzo gorący. Dziecko, chcąc naprawić lampę, może się poparzyć.

Projekt lampy może być dowolny, najważniejsze jest to, że jego podstawa nie odbija światła. W przeciwnym razie odwróci uwagę dziecka od zajęć i oślepi jego oczy. Wygodna lampa biurkowa na wsporniku. Można go zamocować w dowolnej pozycji i na dowolnej wysokości. Pozwoli ci to stworzyć optymalne oświetlenie. Pomoże w tym lampa biurkowa z kontrolą jaskrawości, na przykład do czytania, możesz wyłączyć światło, aby nie męczyło oczu, a gdy piszesz przeciwnie, rozjaśnij je.

Podczas pracy przy komputerze konieczne jest również użycie lampy biurkowej. Klawiatura powinna być dobrze oświetlona. Światło z monitora nie przecina oczu.

Wybierając wzór, wykorzystaj swój gust. Ale lepiej, jeśli lampa stołowa nie jest lampy stołowe dla dzieci odwracać uwagę ucznia od zajęć. Aby to zrobić, musi to być spokojna kolorystyka i brak jaskrawych elementów.

Jak umieścić lampę biurkową?

Zainstaluj lampę biurkową w lewo, jeśli Twoje dziecko jest praworęczne, i na odwrót, jeśli jest leworęczne. Więc nie będzie blokował światła dla siebie. Wysokość nad blatem powinna wynosić 30 -45 cm, ale w każdym przypadku powinna znajdować się powyżej górnej granicy monitora, jeśli jest na stole.

Która lampa stołowa jest lepsza do podjęcia decyzji, rozważaliśmy tylko wszystkie jej rodzaje, wspomnieliśmy o zaletach i wadach.