Uchwyt na ścianie pozwala wygodnie umieścić telewizor, eliminując konieczność szukania miejsca na nim cokoły . Wiszące na ścianie telewizor stał się modnym trendem, którego projektanci wnętrz wykorzystują z zachwytem. Jest bity w taki sposób, że staje się punktem kulminacyjnym całej ściany, a nawet pokoju.

Ale nie jest to kwestia atrakcyjności wizualnej i oszczędności miejsca, ale wygody. Możesz oglądać telewizję z dowolnego miejsca w pokoju. Wystarczy nacisnąć, obrócić i przechylić telewizor, aby wyraźnie widzieć obraz.


Jak wybrać uchwyt do telewizora na ścianie?

Jeśli nie musisz wykonywać żadnych czynności z telewizorem, to znaczy, że planujesz oglądać go zawsze z jednego punktu, wtedy nie potrzebujesz wszystkich "dzwonków i gwizdów", takich jak huśtawki i przesuwne konstrukcje. Wystarczy uzyskać zwykły stały wspornik. Koszt jest o rząd wielkości tańszy, ponadto jest najbardziej niezawodny wśród ludzi, ponieważ nie ma w nim dodatkowych węzłów mobilnych.

Jeśli chcesz śledzić trendy w modzie, potrzebujesz wspornika TV na ścianie najnowsza generacja - przechylanie i przesuwanie. Pozwala na wypchnięcie telewizora w znacznej odległości od ściany, dzięki czemu może nawet "patrzeć" zza kolumny lub rogu. Ponadto można dostosować kąt pochylenia i obrót telewizora.

Możesz przechylać, obracać i wyciągać wspornik z telewizora bez dodatkowych narzędzi i specjalnych wysiłków. Ale amplituda ruchu telewizora na tym wsporniku jest po prostu niesamowita. W stanie złożonym grubość całej konstrukcji z telewizorem nie przekracza 10 cm. Jako dodatkowa wygodna funkcja, półka na sprzęt wideo może iść do wspornika telewizora na ścianie.

Chowany uchwyt ścienny na ścianie jest warty wiele, a jeśli nie ma potrzeby przedłużania, można rozważyć opcję uchwytu obrotowo-uchylnego. Daje to również doskonałą możliwość dostosowania pozycji telewizora.

Montaż telewizora na wsporniku ściennym

Aby wspornik zmieścił się w telewizorze, przed zakupem upewnij się, że wsporniki pasują do siebie i tam, że wspornik został zaprojektowany tak, aby utrzymać ciężar telewizora i pasował do jego przekątnej.

Lokalizacja otworów do mocowania wspornika do telewizora w większości modeli odpowiada ogólnie przyjętemu standardowi VESA. Tylko odległość pomiędzy otworami może się różnić w zależności od przekątnej ekranu telewizora. W tym momencie musisz zwrócić uwagę.

Jeśli chodzi o wagę, to trzeba kupić wspornik z marginesem bezpieczeństwa. Innymi słowy, musi wytrzymać większą wagę niż twój telewizor. Obrotowy uchwyt do dużych telewizorów na ścianie może wytrzymać ciężar do 24 kg.

Montaż uchwytu obrotowo-obrotowego na ścianie nie jest szczególnie trudny. Najpierw musisz określić miejsce zajęcia. Następnie umieść znaki na ścianie, koncentrując się mniej więcej na środku przestrzeni oznaczonej jako TV.

mocowanie telewizora na wsporniku do ściany

Następnym krokiem jest przykręcenie głównego elementu wspornika do ściany. Do tego potrzebny jest śrubokręt i śruby oferowane do wspornika. Po przymocowaniu podstawy wspornika do ściany, przymocuj nakładki. Z reguły do ​​tego trzeba je wkładać w swoje rowki, aż się zatrzasną.

Na końcu procesu przymocuj pasującą część wspornika do tyłu telewizora za pomocą śrub, które są dostarczane wraz z zestawem. Wstępnie zdejmij nogę telewizora, jeśli jest do niego przymocowana. Po podłączeniu telewizora do uchwytu na ścianie, pozostaje tylko podłączyć wszystkie niezbędne przewody.