Szlachetny, delikatny i chłodny letni koloryt wymaga delikatnych i powściągliwych odcieni makijażu i ubrań. Jest trochę niebezpieczny, ponieważ istnieje ryzyko zgaszenia jego wyglądu przy użyciu niewłaściwych dźwięków. Dlatego zalecamy dokładne zrozumienie, jakie kolory są odpowiednie dla letniego koloru, i jak nie pomylić się przy wyborze ubrań i makijażu.

Typ koloru letniego

Jaką kobietą jest ona, lato? Po pierwsze, kolor włosów tych przedstawicieli płci pięknej jest przeważnie blond o różnym natężeniu, czasami z popielatym odcieniem. Brwi i rzęsy są zbliżone kolorem do włosów. Kolor skóry może być lekką porcelaną, która płonie silnie na słońcu i staje się czerwona, różowawa z szarym odcieniem opalenizny, a także lekka oliwka, która dobrze się opala, przybierając odcień koniaku. Piegi i krety, jeśli istnieją, to mają szaro-brązowy lub brązowo-popielaty odcień.

Typ koloru letniego - paleta

Co kojarzy Ci się z latem? No cóż, oczywiście fale morskie, błękitne niebo i beżowo-szary piasek. Dokładnie taka zmatowiona zimna gama kolorów idealnie pasuje do letniego koloru. Będziesz pięknie ozdobiony zimnym różem, jasnofioletowym i świeżym niebieskim kolorem. Zapomnij o pomarańczowym zabarwieniu, możesz zastąpić go jasnoczerwonymi lub szaroczerwonymi odcieniami. Wyeliminuj również śnieżnobiały kolor, lepiej zastąpić go niebiesko-białym lub jasnoszarym. Uważaj na żółte odcienie, twoja opcja - bogaty odcień cytryny.

Szafa na letni kolor

Bluzki, koszule i bluzki wybierają chłodne, wyciszone odcienie. Ale z dołu (spodnie, spódnice) można eksperymentować, wybierając bogaty ton.

Przedstawiciele letniego koloru są idealni biżuteria w stylu vintage . Wybierz jasne odcienie kamieni szlachetnych, a także metali szlachetnych, takich jak białe złoto lub srebro.

Lato w kolorze jest uważane za najbardziej powszechne, ale również złożone, więc czasami trudno jest określić je poprawnie.

typ koloru letniego 1kolor letni typ 2typ koloru letniego 3
typ koloru letniego 4typ koloru letniego 5typ koloru letniego 6
typ koloru letniego 7typ koloru letniego 8typ koloru letniego 9