Szafki i ściany od podłogi do sufitu już dawno stały się zwykłymi mieszkańcami mieszkań miejskich i domów wiejskich. Ale pomimo tego, że są one wyposażone w różne półki, szuflady i antresole, problem przechowywania rzeczy nie staje się mniej istotny. Ale w czasach arystokracji nie było takich szafek, a jednak w buduarze bojar, księżniczki, księżniczki i królowe panowały w idealnym porządku i porządku. Dlaczego? Tak, ponieważ pokoje były przestronne, a ubrania i inne rzeczy były przechowywane w skrzyniach, skrzyniach i szkatułkach, które idealnie pasowały do ​​ogólnego wnętrza i służyły jako dekoracja. Czy wy, drogie panie, chcecie zanurzyć się w świecie królewskich osób, nie wychodząc poza własny dom? Jeśli tak, to dowiedzmy się dzisiaj, jak zrobić, przykryć ściereczką i ozdobić kartonowe pudła do przechowywania bibelotów własnymi rękami.

Co możesz zrobić dekoracyjne pudełka do przechowywania?

Zanim jednak zaczniemy realizować jego pomysł, wybierzmy się na historyczną wycieczkę i zobaczmy, co możesz zrobić, by przechowywać rzeczy.

Jak już wspomniano powyżej, lari, skrzynie, pudła i bambanniery były szeroko wykorzystywane, zarówno wśród szlachty, jak i na co dzień wśród zwykłych ludzi. Wykonano je głównie z drewna, takiego jak dąb, kora brzozy lub wiklina. Następnie pokryto je lakierem z uszkodzonego drewna i drewna, wysadzono miedź lub metale szlachetne, ozdobiono rzeźbami, malowidłami lub kamieniami szlachetnymi.

Co mogliby przechowywać nasi przodkowie w takich pudełkach? Tak, wszystko, wszystko - ubrania, biżuteria, pieniądze, papiery wartościowe, a nawet mąka i ziarno.

Panie w trumnach z podwójnym dnem ukrywały listy miłosne od zazdrosnych mężów, dziewczęta umieszczały tam posag, a matrony starości wkładały meble do swoich pogrzebów.

Zrobimy kartonowe pudło, pokryjemy je materią i udekorujemy naszą wyobraźnię do smaku, aby zachować tam wszystkie rodzaje uroczych drobiazgów ofiarowanych nam przez współmałżonka, dzieci lub krewnych.

Jak zrobić pudełko do przechowywania małych przedmiotów?

Natychmiast się zgodzimy, że nasze pudełko będzie miało taką samą wielkość jak średnia buta. Ktoś powie - dlaczego, w ogóle, te pudełka do przechowywania rzeczy majstrować, można wziąć buta i wszystkie przypadki. Tak właśnie jest, ale produkt domowy, który wchłania ciepło Twoich dłoni i duszy, jest o wiele bardziej interesujący. A jaki prezent możesz zrobić! Nikt nie będzie. Tak więc wybieramy każdy z naszych pudełek do butów i, po pierwsze, wymyślimy dla niego główne tło za pomocą jakiejś monochromatycznej tkaniny.

Jak owinąć pudełko ściereczką?

Istnieje kilka rozwiązań do owijania pudełka drobnymi przedmiotami szmatką. Najłatwiej jest wyciąć części, które pasują do rozmiaru dla każdej strony osobno i przykleić je specjalnym klejem do tkanin.

Inna opcja - ten zszywacz i spinacze. Alternatywą dla spinaczy do papieru może być zwykła taśma samoprzylepna, której jedna część jest przyklejona do ścianek pudełka, a druga jest przyszyta do detali tkaniny.

Cóż, najtrudniejszą metodą jest przyszyć skrzynię, aby pasowała do pudełka i jego pokrywy. Która z proponowanych metod jest dla ciebie wygodniejsza i wybierz taką. Najważniejsze jest to, że tkanina jest przyjemna dla oka i raczej gęsta.

Jeśli sprawa jest cienka, szybko stanie się bezwartościowa, a pudełko będzie musiało zostać wyrzucone. Zgadzam się, rzucanie pracą jest zawsze bardzo przykro.

Jak ozdobić karton?

Cóż, nasze pudło jest już pokryte, a jednak wciąż brakuje czegoś, nie ma kompletności i uroku. Zastanówmy się, jak i jak to udekorować.

  • W postaci skrzyni. Ta opcja dekoracji najlepiej nadaje się do jednobarwnego wykończenia grubej tkaniny, płótna, wory lub serwety. Na pokrywie i bokach symuluj brązowe paski czerwonej folii. A na środku przedniej krawędzi pokrywy i wewnątrz картонные коробки для хранения вещей w środku przedniej ściany znajdziemy małe oczko na kłódkę, którą wycinamy z grubego papieru w kształcie serca ze strzałą.
  • Merry Glade. Będzie składał się z trawy w postaci chaotycznie szytych zielonych frędzli, jasnych jedwabnych kwiatów i naklejek motyla. Nawiasem mówiąc, kwiaty nie muszą być szyte na własną rękę, można je kupić i gotowe, a następnie przymocować je do pokrywy i boków pudełka.
  • Cóż, jeśli jesteś leniwy lub nie masz czasu na manipulowanie takimi subtelnościami, po prostu przycinaj trumnę błyszczącymi guzikami, kolorowymi koralikami i kawałkami kolorowego papieru. I nie zapomnij zadzwonić do młodych asystentów do warsztatów kreatywnych. Dzieci są najlepszymi marzycielami i projektantami.