Jak wiecie, postęp jest zwykle dziełem leniwych i kochających ludzi. Wszystko ma na celu ułatwienie naszego życia i uczynienie go przyjemniejszym. Postęp nie ominął letnich chwil. Wcześniej prysznic ze zbiornika, ogrzewanego przez słońce, było normą dla wiejskiego domu, dziś coraz częściej mieszkańcy lata wolą ciepłą wodę podgrzewaną. Letni letni prysznic z ogrzewaniem jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pochmurna pogoda lub chłodny trzask nie są już straszne.

Prysznic ogrodowy z ogrzewaniem

Jaka jest różnica między tak ciepłą i zwyczajną duszą? Oczywiste jest, że woda będzie gorąca, a wzięcie prysznica jest o wiele wygodniejsze. Ale główna różnica w projekcie. Podgrzewany prysznic zewnętrzny ma dwie opcje projektowe, w zależności od wybranej metody podgrzewania wody.

Podgrzewany prysznic do ogrodu może być wyposażony w podgrzewacz wody solarnej. Za pomocą tego urządzenia woda będzie podgrzewana przez lampy próżniowe. Co więcej, ogrzewanie będzie występować w dowolnej temperaturze otoczenia. Nawet w zimie woda może być podgrzewana do temperatury 70 ° C, aw gorące lato, aby uzyskać wrzącą wodę. Prysznic ogrodowy z takim ogrzewaniem jest całkowicie niezależny od promieniowania UV, więc nawet przy pochmurnej pogodzie dostaniesz ciepłą wodę do kąpieli.

Druga wersja projektu letniego prysznica z ogrzewaniem pochodzi z sieci. Oczywiście powinieneś najpierw zadbać o jakość okablowania. Ale ten rodzaj ogrzewania jest odpowiedni tylko wtedy, gdy twoja woda pochodzi z centralnego zaopatrzenia w wodę.

Istnieją jeszcze dwie alternatywy, jeśli prysznic jest potrzebny wyłącznie do okazjonalnego użytku. W przypadku małych pojemników, które muszą wypełnić wiadra, bardziej odpowiednie grzejnik luzem . Z reguły konstrukcja takiego prysznica do podgrzewania zapewnia zbiornik o pojemności nie większej niż 100 litrów, jest również zainstalowany specjalny element grzewczy i termostat ochronny.

Cóż, jako alternatywa dla tradycyjnego projektu z małą kabiną, znajduje się również kabina prysznicowa z podgrzewaną wodą. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla warunków wędrówki lub wędkowania, ale nadaje się również do dawania. Ogrzewanie nastąpi wyłącznie z powodu działania silnika, a zestaw zawiera specjalną pompę z wymiennikiem ciepła i konewką.

Lufa do letniego prysznica z podgrzewaną wodą

Teraz pomieszkajmy trochę na zbiorniku na wodę. Może być wykonany z różnych materiałów, każdy ma swoje zalety i wady.

  1. Podgrzewany prysznic z tworzywa sztucznego ma kilka znaczących zalet w porównaniu z metalem. Woda w takim zbiorniku pozostaje czysta znacznie dłużej, plastik nie boi się korozji, jest przyjazny dla środowiska. Przy dość silnych zmianach temperatur od -30 ° C do + 60 ° C, taki zbiornik będzie trwał długo i jest znacznie łatwiejszy w instalacji i transporcie niż metalowe odpowiedniki.
  2. Zbiornik ze stali nierdzewnej do podgrzewanych pryszniców - marzenie prawie letniego mieszkańca. Ze względu na powłoki antykorozyjne nie będzie potrzebował malowania ani podkładu. Grubość ścian takiego zbiornika jest zwykle nie mniejsza niż 1 mm. Zewnętrznie zbiornik nie jest bardzo reprezentacyjny, ale woda w nim zawarta jest idealnie przechowywana, nie rozkwita i nie pogarsza się.
  3. Beczki z ocynkowanego metalu. Ze względu na warstwę cynku produkt jest mniej podatny prysznic ogrodowy z ogrzewaniem korozja, ale wymaga malowania. W zakresie różnych form, objętość zmienia się od 40 do 200 litrów. W takich beczkach, nawet pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego, woda doskonale się nagrzewa, nie wspominając już o elementach grzejnych.
  4. Beczki zwykłej czarnej stali - najbardziej znane letnim mieszkańcom z doświadczeniem opcji. Ta konstrukcja jest najbardziej ekonomiczna, trwała i trwała. Jednak ze wszystkimi jego zaletami stal ma jedną zasadniczą wadę. Nawet po warstwie szkliwa, prędzej czy później pojawią się pierwsze oznaki rdzy. Z oczywistych względów woda pogarsza się zauważalnie, przez co nie nadaje się do kąpieli ze względów higienicznych.