Stół do serwowania na kółkach nie może być nazwany pierwszorzędną koniecznością w domu, ale hotele, restauracje, biura i inne miejsca, w których istnieje potrzeba przenoszenia naczyń i jedzenia, bez niego nie jest łatwo zarządzać. Ale jeśli wymiary domu pozwalają toczyć taki stół z pokoju do pokoju, to dlaczego nie skorzystać z tego poręcznego urządzenia?

Jak wybrać stół do serwowania?

Istnieje wiele odmian modeli takich stołów. Pasują idealnie do każdego wnętrze , zwłaszcza jeśli podejmiesz odpowiedzialne podejście do wyboru.

Konwencjonalnie wszystkie tabele obsługujące można podzielić na:

  1. Składane stoły do ​​serwowania na kółkach. Te unikalne projekty mogą mieć dowolny kształt i wygląd, materiał i wielkość. Ich główną zaletą jest kompaktowość w zmontowanej formie.
  2. Stoły stacjonarne - mogą być świetnym dodatkiem do wnętrza. Może to być szkło, stoły do ​​serwowania metalu na kółkach, drewniane stoły. Kształt tych samych stołów służących na kółkach jest okrągły, owalny, prostokątny, figurowy.
  3. Przekształcanie tabel - te modele można łatwo przekształcić w stolik kawowy lub kawowy. Często mają komórki na butelki, szklanki, sztućce i tak dalej.

Wybierając stolik do serwowania, odrzuć swoje potrzeby, aby wybrać odpowiednią liczbę poziomów oraz dodatkowe szuflady i podstawki. Regulowane modele wysokości są bardzo wygodne, więc możesz służyć śniadanie prosto do łóżka.

W sprzedaży są dość ciekawe modele łączone z MDF o różnych kolorach i fakturach, w których części nośne i stojaki wykonane są z chromowanego metalu. Wersje klasyczne mają szklane lub drewniane blaty. Jeśli używa się szkła, to z pewnością jest odporne na uderzenia. Często szkło łączy się z metalem, z którego wykonana jest rama.

Ponieważ głównym celem stołu do serwowania jest ułatwienie zadania serwowania jedzenia na świątecznym stole, powinno być ono jak najbardziej mobilne. Właściwość tę osiąga się za pomocą kół - są one bez problemu wyposażone w stoły obsługowe. I na ich jakość trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Przed zakupem stołu jezdnego i zwróć uwagę na płynność jego ruchu. Ponadto, koła powinny być wystarczająco mocne, aby wytrzymać znaczne obciążenia - na stole przesuniesz dość ciężkie naczynia i butelki gorzały. Cały stół i koła powinny być transportowane z łatwością.

Kiedy potrzebny jest stół do serwowania?

Celem tej tabeli jest uproszczenie procesu serwowania stołu, który może znajdować się w domu, na tarasie, w altanie lub w ogrodzie. A aplikacje do takiego ergonomicznego produktu meblowego mogą mieć wiele wspólnego.

Na przykład, gdy organizujesz przyjęcie, możesz zorganizować dogodną dostawę przekąsek i napojów. Przed przyjęciem bardzo wygodnie jest używać stołu do przenoszenia potraw i potraw na stół, co eliminuje konieczność wielokrotnego przemieszczania się z kuchni do salonu (lub innego miejsca świątecznego spotkania).

Po zakończeniu imprezy lub spotkań na stole wygodnie jest przenieść brudne naczynia z powrotem do kuchni. A kiedy naczynia zostaną umyte, można je przetransportować do szafki lub kredens w którym zwykle są przechowywane.

Jak widać, stół do serwowania na kółkach to wielofunkcyjny i przydatny przedmiot. Zawsze znajdzie dla siebie miejsce w domu i znacznie uprości pracę. Ponadto stanie się nietypową dekoracją, jeśli podnosisz ją w tym samym stylu, co dekoracja wnętrza.

stół do serwowania na kółkach 1obsługujący wózek 2stół do serwowania na kółkach 3
obsługujący wózek 4obsługujący wózek 5obsługujący wózek 6
obsługujący wózek 7obsługujący wózek 8obsługujący wózek 9