Niezwykła lampa zyskuje na popularności - lampa solna to bańka wycięta z warstwy naturalnej soli i lampy o wysokiej częstotliwości zamontowanej wewnątrz minerału. Urządzenie do odnowy biologicznej jest również wyposażone w stojak i przełącznik. Wielu potencjalnych nabywców zadaje pytania: "Jakie właściwości są nieodłączne w lampie solnej? Jakie są korzyści i szkody związane z lampami solnymi? "Artykuł pomoże ci zorientować się, czy istnieje potrzeba zakupu nowego urządzenia do domu.

Zastosowanie lampy solnej

Zastosowanie lampy solnej do leczenia profilaktycznego i medycznego opiera się na opracowaniu jonów ujemnych Na, Cl, J. Te cząstki są użyteczne dla ludzkiego ciała ze względu na jego właściwości chemiczne. Ponadto są one związane z jonami dodatnimi, które mają pochodzenie technogeniczne i są szkodliwe dla zdrowia. Dzięki temu powietrze staje się czyste, a mikroklimat pomieszczenia staje się komfortowy. Krystaliczna sieć soli, ze względu na swoje unikalne właściwości, neutralizuje promieniowanie elektromagnetyczne z urządzeń technicznych. Stwierdzono niezawodnie, że szczególny odcień światła powstały podczas załamywania się przez grubość soli kamiennej ma korzystny wpływ na ludzką psychikę i dobre samopoczucie. W rzeczywistości lampa solna ma efekt podobny do skutków zdrowotnych kopalni soli-kurortów.

Jak działa lampa solna?

Wpływ lampy solnej opiera się na połączeniu dwóch czynników naturalnych - światła i soli. Energia elektryczna ogrzewa sól, a ze względu na naturalną wilgotność powietrza rozpoczyna się proces rozpuszczania-hydratacji substancji. Otaczająca przestrzeń jest nasycona użytecznymi ujemnie naładowanymi jonami, a powietrze jest oczyszczane.

Jakie są przydatne lampy solne?

  • promować wzrost tonu, wzmocnienie odporności;
  • niszcz chorobotwórcze grzyby, bakterie, a co za tym idzie eliminuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu;
  • mają działanie zapobiegawcze na zapalenie zatok, astmę, alergie, zapalenie skóry, patologie układu hormonalnego, cukrzycę, przeziębienia;
  • zwiększyć poziom wilgotności w domu;
  • neutralizować promieniowanie z urządzeń gospodarstwa domowego ;
  • przyczynić się do ulgi psychologicznej.

Lampa solna - przeciwwskazania

Urządzenie nie ma negatywnego wpływu, z wyjątkiem indywidualnej nietolerancji, rzadko spotykanej u ludzi.

Jak wybrać lampę solną?

Lampy mają inną konfigurację i rozmiar. W tym przypadku bloki soli kamiennej do produkcji klosza są przetwarzane ręcznie. Wybierając lampę solną, należy postępować zgodnie z następującymi zaleceniami:

  • zwykle promień działania lampy wynosi około 3 m. W związku z tym konieczne jest zakupienie kilku instrumentów do przestronnych pomieszczeń lub wybór dużej lampy solnej;
  • najskuteczniejsze jest umieszczanie lamp w łóŜku łóżka, a takŜe w pomieszczeniach, w których jest wiele urządzeń elektrycznych;
  • Dodatkową funkcją urządzenia jest światło nocne, dlatego wygodnie jest instalować go w miejscach, w których wymagane jest oświetlenie, aby zapewnić bezpieczny ruch w ciemności właściwości lampy solnej dni.

Jak korzystać z lampy solnej?

Ze względu na to, że lampa solna jest miękkim jonizatorem, możliwe jest utrzymywanie urządzenia przez cały czas. Minimalny okres eksploatacji wynosi 10 lat przy najbardziej intensywnym użyciu. Jeśli chcesz, możesz umieścić lampę w dowolnym pomieszczeniu, pod warunkiem, że nie znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł wilgoci: kuchenka kuchenna, nawilżacz , akwarium itp. I, oczywiście, nie możesz zatrzymać lampy solnej w łazience. Pielęgnacja lampy jest wyjątkowo prosta: powinna to być ściereczka lub odkurzacz do okresowego zbierania kurzu z powierzchni lampy.

Nabycie lampy solnej jest niezbędne dla każdego zwolennika zdrowego stylu życia, a dla mieszkańców współczesnych mega-miast i centrów przemysłowych dostępność tego urządzenia nabiera szczególnego znaczenia!