Wybór imienia dla nowego zwierzaka - cudownego małego kota - to bardzo ważne zadanie, które musi być traktowane poważnie. Przydomek powinien nie tylko pasować do charakteru i wyglądu małego zwierzaka, ale także być harmonijny i łatwy do zapamiętania.

Skąd pochodzą nazwy kotów?

Najczęściej nazwiska kotów wymyślają właścicieli na kilka sposobów:

  1. Pseudonimy będące ludzkimi imionami. Mogą to być rosyjskie przezwiska dla zwierząt: Mashka, Vaska lub zaczerpnięte z innych języków (nazwy angielskie i francuskie są bardzo popularne).
  2. Pseudonimy opisujące cechy wyglądu: Ryzhik, Wiewiórka, Dziecko, Fuzzy.
  3. Pseudonimy, mówiąc o charakterze kota: Łasica, Igrulja, Wojownik.
  4. Pseudonimy fantasy wymyślone przez właścicieli: Chip, Kisunya, Moorlen.

Czasami kot, jeśli jest rodowodem i ma rodowód, dostaje się do nowych właścicieli już z długim pseudonimem. Następnie możesz skrócić nazwę ogólną do łatwego do zapamiętania i mówić. Lepiej jest wybierać krótkie nazwy, które nie są dłuższe niż dwie lub trzy sylaby, od tego czasu wygodnie będzie nazywać kota i łatwiej będzie zapamiętać jej imię. A jeśli w domu będą małe dzieci, ułatwi to im zapamiętywanie.

Rosyjskie pseudonimy dla kociąt dziewcząt

Kiedyś uważano, że dobrze jest, jeśli w imieniu kota pojawia się skwierczenie. Pozornie kot za uchem dobrze odbiera te dźwięki. Jednak naukowcy udowodnili, że kot doskonale postrzega wszelkie dźwięki wypowiadane przez daną osobę, a jeśli ciągle wymawiasz imię z dużą liczbą skwierczeń, to może zdecydować, że ciągle go skwierczysz. Najważniejsze w uczeniu kota jego nazwy jest ciągłe powtarzanie. Nie powinieneś nazywać kota słowami: "Kys-kys", lepiej powtarzać jej pseudonim głośno i wyraźnie, rób to kilka razy, aż kot zwróci na ciebie uwagę.

Rosjanie imiona kotów dziewczyny nie są bardzo popularne, Rosyjskie pseudonimy dla dziewcząt cats1 ponieważ są uważane za zbyt proste. Ponadto możesz dostać się w nieprzyjemną sytuację, gdy na przykład twój bliski przyjaciel lub szef będzie nazywał się tak samo jak kot. Jednak istnieje ogromna liczba pięknych rosyjskich imiona kota w którym użyto interesującego skrótu nazwy, zwykle nie używanego do nazywania osób. Takie pseudonimy są zazwyczaj łatwe do zapamiętania, brzmią dobrze i są odpowiednie nawet dla prostych, nie rasowych, ale takich ulubionych domowych kotów.

Najbardziej popularnymi rosyjskimi pseudonimami dla kotów są: Anfisa, Bonya, Warya, Dusya, Zosya, Yoska, Lasya, Lyusya, Masya, Masyanya, Mashka, Murka, Osya, Sonya, Sima, Tusya, Frosya, Yasya.