Rosyjski pies odnosi się do rasy, która od dawna jest używana w Rosji jako pies myśliwski. Nadaje się do polowania na lisy, sarny, zające, szakale i inne zwierzęta. Pies jest duży o mocnej budowie. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z XI wieku. Oczywiste jest, że w tamtych czasach nikt nie dbał o zachowanie czystości rasy, a więc oczywiście pies mieszał się z innymi, ostatecznie tworząc psa rasy rosyjskiego psa, który znamy teraz.

Standard rosyjskiego psa został zatwierdzony w 1895 roku, w Rosji pojawił się nieco później - w 1925 roku. Jest to silny pies o wysokości od 57 do 65 cm z wydłużonym, ale nie rozciągniętym ciałem.

Charakter rosyjskiego psa

Jest to prawdziwy przedstawiciel psów myśliwskich. Pies jest niestrudzony, psotny, a przy tym ma zrównoważony usposobienie, jest całkowicie podporządkowany właścicielowi. Złośliwość wobec osoby jest nieobecna, postrzega właściciela - jako głowę paczki i jego przyjaciela. Ma dobre relacje z dziećmi.

Treść rosyjskiego psa

Aby taki pies był lepszy, lepiej jest dać mu miejsce. Jest to bardzo energiczny pies i nie można go trzymać w czterech ścianach. Świetnym miejscem będzie ptaszarnia wiejskiego domu. Idąc na spacer, przymocuj zwierzę do smyczy, ponieważ ulegając instynktowi myśliwego, zwierzak może wyruszyć na "grę" i uciec.

Ponieważ wełna psa jest krótka, nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na opiekę nad rosyjskim ogarem. Pies nie jest wybredny w kwestii jedzenia, a zatem pytanie, jak karmić rosyjskiego psa, nie powinno cię zbytnio przerażać. Dorosły pies musi być karmiony 2 razy dziennie, a menu powinno zawierać białka, węglowodany i tłuszcze - wszystkie te składniki wpływają na żywotną aktywność zwierzęcia. Część psa wybierana jest w zależności od potrzeb zwierzęcia. Obserwuj zwierzę - jeśli szybko je i przez długi czas liże miskę, to porcje są bardzo małe, a pies nie je dość, jeśli je powoli, a brzuch jest silnie napompowany - przejeżdża.

Szkolenie rosyjskiego psa

Możesz zacząć trenować szczeniaka od momentu pojawienia się w domu, ale będą to tylko podstawowe polecenia, takie jak "chodź ze mną!", "Usiądź!" I inne. Rasa psa zaczyna się nie wcześniej niż 10 miesięcy, kiedy ciało psa jest w pełni uformowane i będzie silniejsze.

Aby nauczyć rosyjskiego psa, potrzebujesz psa, który nauczy się kilku podstawowych wymagań:

  • Na rufę bez zgody właściciela niemożliwe jest dotknięcie;
  • rzucanie jedzenia na komendę właściciela "Scour!";
  • podążaj za myśliwym, w najlepszym razie - bez smyczy;
  • dbać o zwierzęta;
  • wydostanie się z lasu sygnalizując róg myśliwego.

Najlepiej przeprowadzić nalot i wychowanie rosyjskiego psa w maju, kiedy las jest już zielony, ale ścieżka jest miękka. Pojawiają się już psy uformowane fizycznie, jeśli rozpoczynamy ten biznes zbyt wcześnie, głos i ciało psa mogą zostać uszkodzone. Ponadto, wzrost zaczyna się dopiero po tym, jak pies nauczy się podstawowych poleceń. Rosyjskie psy gończe Wszystkie umiejętności myśliwskie tej rasy psów, tak jak ma już rosyjski pies, trzeba tylko pomóc zwierzakowi, aby je ujawnił.

Na początek pies zostaje wprowadzony na teren. Pożądane jest, aby podróże były zróżnicowane: las (liściasty i iglasty), bagno, pole, cięcie i tak dalej. Ponadto, myśliwi wiedzą, że zasada chwytania białego zająca i zająca jest inna, dlatego wskazane jest, aby wyjąć psa, w którym znajdują się oba rodzaje zajęcy. Na pierwsze lekcje wystarczy 3-4 godziny szkolenia. Pożądane jest, aby obok młodzieży był mentor pies, który zna już wszystkie subtelności polowania. Najlepsze dla tej roli jest matka szczeniąt.