Inteligencja, delikatność i poświęcenie - te cechy są charakterystyczne dla rosyjskich niebieskich kotów, co pozwoliło im stać się ulubieńcami wielu rodzin na całym świecie. Istnieją zapisy, że rasa pojawiła się w Rosji. Ze względu na ich szlachetny wygląd i dobry charakter, koty te były często spotykane w rodzinach królewskich i w domach szlacheckich. Wierzono, że chronią przed złymi duchami, aby je chronić, można by je położyć na dzieci w łóżkach.

Rosyjski niebieski kot: charakterystyczny dla rasy

Struktura ciała jest proporcjonalna: głowa jest zwężona do nosa, uszy są spiczaste, szyja jest rozciągnięta, długi kręgosłup, muskularne kończyny. U zwierząt, dobrze rozwinięta zdolność skoków. Uwagę zwraca czysty błękitny kolor wełny ze srebrnym odcieniem, końcówki są nieco jaśniejsze. Duże, jasnozielone oczy wyróżniają się.

Rasa ta pojawiła się w sposób naturalny, tj. Nie została uzyskana z powodu sztucznych mutacji genowych. Ludzie mają dobre zdrowie i silną odporność, rzadko chorują, są odporni, nie boją się ciepła i zimna. Choroby związane z płcią nie są wykrywane. Odpowiednia opieka i odżywianie zapewnia, że ​​Twoje zwierzę będzie żyło długo. Rosyjski niebieski kot waży do 4 kg.

Dla zwierząt o krótkich włosach łatwo się nimi opiekować - praktycznie się nie przelewają. Przy niewłaściwej diecie lub licznym opalaniu kolor futer może stać się brązowy. Aby temu zapobiec, przeczesz kota co najmniej raz w tygodniu. Masuj skórę - poprawi to przepływ krwi w ciele. Same w sobie są czyste. Zwróć szczególną uwagę na pielęgnację uszu: traktuj je czystą ściereczką lub bawełnianą gąbką nasączoną pewną cieczą. Możesz umyć to zwierzę co kilka miesięcy.

Rasa kotów Russian blue: character

Pomimo arystokratycznego wyglądu zwierzę jest posłuszne i taktowne. Nie sposób też nazwać kota konfliktowego, a raczej jest on łagodny i delikatny. Docenia także własną przestrzeń: zawsze będzie blisko ciebie, ale bardziej na odległość, potrafi dotykać się bez przyjemności. Eksperci zauważają, że ta rasa jest wrażliwa na emocje, głos i gesty. Na początku kot będzie dla ciebie trochę zimny, dopóki nie zaprzyjaźnisz się z nim. W przypadku dzieci, zwierzak będzie szczególnie zabawny, nigdy nie puści pazurów, nawet w stosunku do psów.

Zacznij edukować i trenować od najmłodszych lat. Próba zmiany postaci w jej świadomym wieku nie jest tego warta, może ją zranić. Krzyk nie uczy niczego kota, używaj umiarkowanego spokojnego tonu. Nie toleruje przemocy, więc jeśli nie chce grać, nie zmuszaj jej. W otwartej przestrzeni domu będzie niewygodna, więc potrzebujesz kupionego lub zaimprowizowanego domu.

Rosyjski niebieski nie jest bardzo aktywny, więc będzie miał wystarczająco dużo miejsca, zarówno w dużym domu, jak iw miniaturowym "hotelu". Częste spacery nie są konieczne, ale potrzebne jest świeże powietrze. Opis rasy rosyjskiego niebieskiego kota1 Mysz zabawka lub kula nici nadaje się jako rozrywka. Do wysiłku fizycznego potrzebujesz drabiny z małym domkiem na górze. W drodze do natury zwierzę zachowuje się jak myśliwy: biegnie za ptakami, poluje na myszy.

Co karmić rosyjskiego niebieskiego kota?

Ona dieta powinny składać się z dań mięsnych i mlecznych: chudej wołowiny lub kurczaka z jogurtem, kefirem, twarogiem. Jednakże, w celu utrzymania powłoki w doskonałym stanie, preferowane są gotowe karmy, na przykład Sheba lub RoyalCanin . Idealna równowaga to 25% konserw i 75% sucha. Na jakość wełny niekorzystnie wpływa spożycie roślin strączkowych, wątroby i mięczaków.