Podróżowanie z dziećmi nie byłoby tak nudne, gdyby nie czas spędzony na drodze. Ze wszystkich rodzajów transportu, autobus jest najmniej odpowiedni do podróżowania z dziećmi ze względu na ograniczoną przestrzeń, potrzebę ciągłej pozycji siedzącej, rzadkich przystanków i tak dalej. Ale są takie drogi, kiedy nie można się bez niego obejść. Jeśli podróż jest nieunikniona, należy wcześniej się jej przygotować i poznać podstawowe zasady i zalecenia dotyczące transportu dzieci w autobusie.

Z reguły podróż dzieci w wieku do 3 lat w autobusie jest bezpłatna bez zapewnienia oddzielnego miejsca - to znaczy, że przez cały czas będziesz musiał trzymać dziecko w ramionach. Dlatego, jeśli czas podróży przekroczy 3-4 godziny, nie będzie to bardzo wygodne dla was obojga, więc rozsądnie jest zabrać dziecku bilet. Postaw go przy oknie, a następnie będzie mógł obserwować zmieniające się krajobrazy za oknem. Powinieneś mieć suche i wilgotne chusteczki, środki antyseptyczne, jedzenie i napoje, zabawki z tobą w zasięgu ręki. Jeśli dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną, należy wcześniej podać mu zalecany przez pediatrę lek. Możesz również pobrać z niego kawałek imbiru - jego aromat pomoże uporać się z nudnościami.

Aby uniknąć nieporozumień, zasady postępowania dzieci w autobusie, oparte na zasadach bezpieczeństwa i szacunku dla innych, powinny być wyjaśnione dziecku z wyprzedzeniem. Nie poruszaj się więc po kabinie podczas jazdy, hałasując, krzycząc, zaśmiecając, grając w gry muzyczne i interaktywne.

Jeśli istnieje taka możliwość, czas podróży powinien zostać tak skorygowany, aby zapadał późnym wieczorem lub w nocy, a następnie prawdopodobieństwo, że dziecko będzie spać w tym czasie, a zatem sprawi, że droga będzie łatwiejsza.

Jak zabrać dzieci do autobusu?

Przede wszystkim zabierz ze sobą swoje ulubione zabawki, nie wszystkie, oczywiście, ale najbardziej potrzebne. Nie bierz książek - od czytania podczas poruszania się, Ty i Twoje dziecko może czuć się źle. Cóż, jeśli masz okazję zabrać się do drogi, laptop lub odtwarzacz DVD ze słuchawkami - dziecko może co zabrać dzieci w autobusie będzie co najmniej godzina lub dwie rozpraszające kreskówki.

Świetnym pomysłem niż zabranie dzieci do autobusu jest przygotowanie torby z niespodziankami. Zbieraj w nim różne małe rzeczy, na które dziecko wcześniej nie miało kontaktu - małe zabawki, koraliki, guziki, muszle i tym podobne do najlepszej wyobraźni. Palące "skarby" i zabawa z nimi wzbudzą zainteresowanie i zajmą dużo czasu.

Ponadto, możesz wymyślić proste gry w autobusie z dziećmi - na przykład policzyć stacje benzynowe z jednej miejscowości do drugiej, szukać samochodów o określonym kolorze. Dla dzieci młodszych nadaje się do znanego "Ladushki" i gry palec.