Pragnienie wygody i wygody przesuwa rozwój postępu. Raz zdalnie sterowany telewizor wydawał się prawie cudem. Nie jest już uważane za rzadkość instalowanie przełącznika za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Jak włącza się światło za pomocą pilota?

Całe urządzenie składa się z samego przełącznika zdalnego, modułu odbiorczego i jednego pilota. Urządzenie zapewnia możliwość kontrolowania światła z odległości w domu. Żyrandol lub lampa reaguje na sygnał radiowy pochodzący z konsoli. Wewnątrz mechanizmu znajduje się stalowy rdzeń z cewką. Po naciśnięciu przycisku zasilania cewka otrzymuje moc. Z tego powodu rdzeń zaczyna się poruszać, zamykając kontakt elektryczny.

Zasięg pilota wynosi około 5-15 m. Zdalny włącznik światła z pilotem zdalnego sterowania może dać sygnał do 100 m.

Zalety zdalnego przełącznika bardzo dużo. Teraz możesz się spłacić lampa bez wstawania z łóżka. Ta funkcja jest szczególnie ważna dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zdalny przełącznik jest łatwy w użyciu i łatwy w instalacji.

Istnieje wiele ofert przełączników zdalnych w wyspecjalizowanych sklepach. Na przykład białoruskie urządzenie "Szafir" jest wyposażone w kontrolę jasności, która znacznie wydłuża żywotność lamp. Wyłącznik zdalnego sterowania Wookee - kolejny przedstawiciel jakości, wyposażony w specjalny uchwyt i dwa przełączniki dla poszczególnych sieci. Do każdego projektu możesz wybrać stylowe modele Jung.

Zdalne połączenie przełącznika

Łączniki ze zdalnymi przełącznikami można podłączać na różne sposoby, w zależności od rodzaju żarówki w lampie. W przypadku żarówek połączenie jest podobne do instalacji tradycyjnego przełącznika.

Jeśli żyrandol LED lub lampy energooszczędne, do normalnej pracy urządzenia nie może obyć się bez obecności zerowej i fazy. Po wyłączeniu prądu elektrycznego w domu w panelu, określ przewody zerowe i fazowe ze wskaźnikiem na przewodach. Zamiast starego przełącznika na ścianie należy zabezpieczyć moduł odbierający sygnał. Następnie wspólny przewód z sufitu jest podłączony do przewodu fazowego w celu wytworzenia napięcia. Przewody te są podłączone do zacisków wejściowych urządzenia. A trzeci przewód jest podłączony do terminala wyjściowego. By the way, istnieją bloki, które są zainstalowane wewnątrz oprawy. Schemat połączenia zdalnego przełącznika światła z pilotem jest jednak taki sam.

zdalny włącznik świateł ze zdalnym schematem połączeń