Nie wszyscy wczasowicze preferują pretensjonalne kurorty, luksusowe apartamenty i nieuzasadnione wysokie ceny. Jeśli jesteś jednym z tych, dla których duch wolności, niezwykle jasne kolory, wcześniej nieznana energia morskiego powietrza, obfitość świeżych owoców, zabawa i szczęście są priorytetem, witaj w Rawda, miejscowości wypoczynkowej w Bułgarii, położonej zaledwie dwa kilometry od słynnego Nessebar . Słoneczny Brzeg znajduje się zaledwie pięć kilometrów od Ravdy, a najbliższe lotnisko znajduje się w mieście Burgas usunięto do 30 kilometrów.

Urlop w Bułgarii w wiosce Rawda to niekończąca się rozrywka dla firm młodzieżowych i rodzin z dziećmi. Ceny tutaj są bardzo przystępne, baza sportowa jest niesamowita, jest szkoła surfingu, wioślarstwo, narty wodne i pływanie. Dla miłośników fitness, wielofunkcyjne centrum jest otwarte w samym centrum Rawdy. Nawet miłośnicy książek w ośrodku zadowoleni - jest biblioteka z przyzwoitym funduszem. W Ravdzie, podobnie jak w całej Bułgarii, aktywnie budowane są hotele, centra rozrywki i restauracje, więc zajmie to bardzo mało czasu, a ośrodek stanie się jednym z najbardziej poszukiwanych w kraju.

odpoczywaj w rabinodpocznij w ravde2odpocznij w ravde3

Funkcje wakacyjne na plaży

Klimat w wiosce, a także w całej dzielnicy, jest łagodny. Wynika to z faktu, że wszystkie plaże Ravdy są ukryte przed zimnymi masami powietrza za klifami peleryny Akrotirii i Ravdy. Dlatego pogoda w Rawdzie jest prawie zawsze dobra. W ciągu roku jest tak dużo słonecznych dni, że można odpocząć od kwietnia do października. Pas nadmorski jest bardzo szeroki, wszystkie plaże w wiosce są dobrze wyposażone. Możesz zostawić wszelkie obawy związane z własnym bezpieczeństwem, ponieważ cały czas na plażach dyżuruje drużyna ratownicza.

odpocznij w ravde4odpocznij w ravde5odpocznij w ravde6

Wzdłuż wybrzeża morza znajdują się liczne hotele, bazy turystyczne, obozy dla dzieci, pensjonaty. Każdy z nich ma własną plażę, ale nie ma żadnych ogrodzeń, więc zawsze możesz odpocząć w specjalnej "wolnej" strefie. Przy okazji, możesz zostać nie tylko w hotelach. Za 30-40 euro dziennie można wynająć dwupokojowe mieszkanie z kuchnią i łazienką. Niektórzy właściciele są proszeni o opłacenie dodatkowych rachunków za gaz, wodę i energię elektryczną.

Ze względu na sprawiedliwość warto zauważyć, że w samej zatoce morze nie zawsze jest krystalicznie czyste. Faktem jest, że prąd w niektórych okresach przynosi tutaj dużo glonów, które ciągną nie tylko powierzchnię wody, ale także wyrzucane na brzeg. W tym samym czasie powietrze jest wypełnione specyficznym zapachem jodu.

Rozrywka Resort

Jak już wspomniano, istnieje wiele różnych ośrodków rozrywkowych i sportowych w Rawdzie, gdzie można spędzić czas z korzyściami zdrowotnymi. Nie zapomnij odwiedzić lokalnych restauracji, w których serwują dania kuchni narodowej i europejskiej. W Ravdzie znajdują się tradycyjne tawerny, bary piwne, luksusowe restauracje, pizzerie i bistra. Możesz zorganizować wielkie zakupy, zwiedzanie kolorowego bazaru, licznych sklepów i sklepów. Wieczorem można odwiedzić jedno z trzech dyskotek dla młodzieży. Na szczególną uwagę zasługuje park wodny Ravda, zbudowany w 2006 roku. Tutaj dla dzieci jest prawdziwy raj z wieloma zjeżdżalniami, rurami, labiryntami i wodospadami. Przy okazji, a dorośli tutaj mogą się świetnie bawić.

odpocznij w ravde7odpocznij w ravde8odpocznij w ravde9

Nie ma żadnych zabytków, takich jak Ravda, ale zaledwie pięć minut stąd znajduje się miasto Nesebyr, które jest skansenem od ponad trzydziestu lat i znajduje się pod ochroną UNESCO. Zjawiają się również miłośnicy życia nocnego, którzy już zapoznali się z lokalnymi dyskotekami i szukają nowych wrażeń.

Ogólnie rzecz biorąc, Ravda to świetne miejsce do rekreacji młodzieżowej w przystępnych cenach.