Każda choroba skóry może wpływać na obszar dekoltu i okolice pod biustem. Wiele kobiet boryka się z podobnymi problemami, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą im towarzyszyć nieprzyjemne objawy w postaci swędzenia i zaczerwienienia. Dlatego ważne jest, aby natychmiast pokazać wysypkę pod piersią dermatologowi - tylko specjalista będzie w stanie dokładnie ustalić czynnik wywołujący pojawienie się wysypki.

Możliwe przyczyny wysypki pod piersią

Najprostszą i najczęstszą przyczyną omawianego defektu jest noszenie obcisłego stanika. Kupując bieliznę, należy zwrócić uwagę na zgodność jej wymiarów z rzeczywistymi objętościami. Konieczne jest również wybranie biustonoszy z naturalnych i miękkich tkanin.

Innym częstym problemem, szczególnie u kobiet z dużym biustem, jest irytacja. Wynika to z wydzielania potu w fałdzie powstającym pod gruczołem sutkowym.

Inne powody:

  1. Alergia. Wygląda jak mała czerwona wysypka pod klatką piersiową, z czasem pryszcze zamieniają się w pęcherzyki. Po pęknięciu wysypki pokrywają skorupy.
  2. Choroby dermatologiczne. Może być łuszczyca , zapalenie skóry, wyprysk, dermatozy.
  3. Choroby zakaźne i grzybicze. W takich przypadkach wysypka pod piersią jest swędząca, skóra silnie łuszczy się, w końcu zostaje pokryta bolesnymi ranami. Czasami wzrasta lokalna temperatura ciała.

Należy zauważyć, że wysypka może również wskazywać na bardziej poważne patologie, takie jak zapalenie sutka, rak piersi, wysypka pod piersią przyczynyChoroba Pageta , zmniejszenie światła przewodów mlecznych.

Co zrobić, jeśli wysypka znajduje się pod prawą lub lewą piersią?

Najważniejsze - nie panikuj, nie leczyj się sam i umów się na wizytę u dermatologa w najbliższej recepcji.

Przed skonsultowaniem się z lekarzem postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

  1. Ostrożnie przestrzegaj zasad higieny osobistej.
  2. Przestań używać jakiegokolwiek makijażu dla ciała.
  3. Noś bieliznę z naturalnych materiałów.
  4. Zastosuj okład na piersi zwykłą ciepłą wodą.