Szorstka skóra na nogach to problem, który nie pozostawia kobiety obojętnej. W końcu ta wada nie pozwala nosić otwartych butów i wygląda pięknie na plaży. Ale aby uczynić skórę bardziej atrakcyjną i się jej pozbyć natoptyshy i hartowane odciski mogą być, jeśli masz regularny pumeks dla stóp.

Dlaczego potrzebujesz pumeksu na stopy?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że pumeks nie jest potrzebny i można poradzić sobie ze wszystkimi problemami ze skórą stóp za pomocą maści i kremów. Ale naturalny pumeks do stóp to porowata substancja naturalnego pochodzenia, która szybko i skutecznie zmiękcza każdą skórę i oczyszcza zrogowaciałą warstwę komórek, co pozwala jej na poprowadzenie wśród wszystkich produktów kosmetycznych do pielęgnacji stóp. Tak, nie trzeba czekać na szybki efekt po użyciu, ale regularnie go używasz, zapomnisz, że gdy twoje obcasy nie były idealne.

Jak używać pumeksu do stóp?

Niektóre kobiety uważają, że pumeks może zranić skórę, ponieważ jest "agresywny" w dotyku. Nie stanie się tak, jeśli wiesz, jak prawidłowo używać pumeksu do stóp, ponieważ w nieudolnych rękach może to nie przynieść pożądanego efektu i spowodować problemy ze skórą.

Jeśli masz dobry pumeks na stopy, następnie pocieraj go obszarami gruboziarnistymi, gdy skóra paruje przez kilka sekund. Usunięcie martwej skóry jest tylko koliste, jak gdyby ruchy masujące, nie silnie naciskając na pumeks. Po zakończeniu zabiegu należy opłukać stopy zimną wodą i zastosować krem ​​nawilżający, aby zapobiec wysuszeniu. Nigdy nie używaj pumeksu:

  1. W leczeniu suchej skóry. Zadbaj o zdrowie swoich nóg! Nawet elektryczny pumeks na stopy, w którym można ustawić najwolniejszy tryb leczenia skóry, może powodować dyskomfort i uszkadzać skórę, jeśli wcześniej nie wykona się łaźni parowej. Wskazane jest dodanie wywaru z rumianku do wody, sól morska lub skrobia.
  2. Do leczenia zdrowej skóry. Kamień pumeksowy może pomóc pozbyć się twardej i sztywnej skóry nóg, można go bardzo szybko "zetrzeć" z martwej skóry, więc upewnij się, że ruchy nie wpływają na problematyczne obszary, w przeciwnym razie może pojawić się uczucie pieczenia, a następnie nastąpi podrażnienie.
  3. Do codziennej pielęgnacji stóp. Głównym zadaniem pumeksu - do usuwania niechcianej skóry. Jak tylko zauważysz, że rezultat został osiągnięty, zmniejsz jego stosowanie, ponieważ Twoja skóra nie potrzebuje dodatkowych "agresywnych" procedur.
Jak wybrać pumeks do stóp?

Wszyscy wiedzą, jaki pumeks jest dla stóp. Ale dziś jest tak wiele jego odmian w sklepach, które można pomylić przy wyborze. Do celów kosmetycznych używaj pumeksu naturalnego lub sztucznego. Zarówno on, jak i inne gatunki dobrze wykonują swoją pracę, ale sztuczny pumeks jest wykonany z materiałów syntetycznych i ma mniejszą strukturę. Ponadto, nienaturalne kamienie pumeksowe rozkładają się szybciej i mogą powodować alergie.

Wygoda użycia takiego narzędzia zależy nie tylko od materiału, z którego są wykonane, ale także od formy. Nie jesteś pewien, który jak używać pumeksu Czy kamień pumeksowy dla nóg jest lepszy - mały czy duży, okrągły czy prostokątny? "Spróbuj" w dłoni: powinna być w nim wygodnie umieszczona, aby można ją było wygodnie trzymać podczas zabiegu.

Ponadto przed wyborem pumeksu na stopy:

  1. Przyjrzyj się bliżej porom. Powinny być małe.
  2. Zwróć uwagę na integralność. Na powierzchni materiału nie powinny występować zrębki lub inne drobne defekty.
  3. Sprawdź, czy jest na nim koronka lub uchwyt. Ten pumeks będzie wygodniejszy w użyciu i wysuszeniu.