Łuszczyca na dłoniach jest przewlekłą chorobą, która atakuje dłonie, dłonie i obszar między palcami. Ciężkim postaciom łuszczycy towarzyszą powikłania w postaci uszkodzenia stawów i rozwoju łuszczycowego zapalenia stawów. Konsekwencje te mogą ostatecznie prowadzić do niepełnosprawności i niepełnosprawności.

Objawy łuszczycy na rękach

Pierwszymi objawami łuszczycy na dłoniach są czerwone stany zapalne na dłoniach, a także między palcami i z tyłu ręki. Choroba może dotknąć paznokcie, z powodu którego cierpi płytka paznokcia. Znaki łuszczycy są szybko zauważane, ponieważ znajdują się w najbardziej widocznym miejscu. Ponadto czerwone plamki lub płaskie grudki pokryte są srebrzystymi łuskami, które łatwo oddzielają się nawet podczas zdejmowania ubrań.

Łuszczyca ma również następujące objawy:

  1. Podczas zeskrobywania plam, zwiększa się obieranie.
  2. Po rozdzieleniu srebrzystych łusek na jego miejsce może pojawić się kroplówka, składająca się z kilku kropek.

Początkowy rozmiar guzków (plamek) wynosi od jednego do dwóch milimetrów, a następnie wzrastają od dziesięciu do piętnastu centymetrów i więcej, dlatego całkowicie niemożliwe jest rozpoczęcie choroby i unikanie leczenia.

Jak leczyć łuszczycę na rękach?

Leczenie łuszczycy na rękach jest złożone, ponieważ stosowana jest terapia lokalna i ogólna, a także przestrzeganie diety i schematu leczenia. Wyznaczając leki i procedury, lekarz musi określić stadium i formę choroby, aby leczenie było naprawdę skuteczne. Na przykład na trudnym etapie choroby, gdy ręce pacjenta są prawie całkowicie pokryte łuszczycą, często konieczna jest pomoc psychoterapeuty, ponieważ może on mieć kompleksy dotyczące jego wyglądu, aw rezultacie niskiej samooceny. Wizyta w gabinecie psychologa jest często włączana do leczenia. łuszczyca paznokci na rękach.

Leczenie farmakologiczne obejmuje przyjmowanie wielu witamin:

  • A;
  • C;
  • D;
  • B12;
  • leczenie łuszczycy paznokci dłoni
  • Q6.

Jeśli w przebiegu choroby towarzyszy gorączka i powiększone węzły chłonne, stosuje się układowe kortykosteroidy. Dawka leków dobierana jest indywidualnie dla każdej osoby. Fizjoterapeutyczne metody leczenia łuszczycy obejmują:

Łuszczyca na dłoniach jest nieszkodliwą chorobą, ale może powodować uraz psychiczny, ponieważ dłonie pokrywają się brzydkimi plamami, zmniejszając poczucie własnej wartości pacjenta.