Wśród nowotworów kobiecego raka sutka, przewlekły rak piersi zajmuje pierwsze miejsce. Jest to najczęściej rak - nieinwazyjny guz rozwijający się w kanałach mlecznych.

Przyczyny raka piersi w kanale piersiowym

Ryzyko raka przewodów gruczołu mlekowego to głównie kobiety, które unikały ciąż aż do wieku dorosłego lub całkowitego opuszczenia macierzyństwa.

Zbyt długa miesiączka u kobiety również sprzyja wzrostowi guza w klatce piersiowej (wczesny początek menstruacji i spóźniona menopauza).

Do przyczyn hormonalnych należy również przedłużona terapia hormonem estrogenowo-progestynowym.

Lekarze przywiązują coraz większą wagę w rozwoju śródpierścieniowego raka piersi do czynnika dziedzicznego - ryzyko choroby zwiększa się wielokrotnie w przypadkach onkologii piersi, które są obecne w rodzinie.

Wewnątrzkomórkowy rak piersi - objawy

Głównymi objawami intraductal raka piersi są obecność guza-podobnego w tkance piersi i wydzielanie z brodawki sutkowej.

Jednak te niewielkie oznaki mogą być nieobecne. Wtedy guz może być wykryty tylko wtedy, gdy mammografia . Objawy przewodowego raka piersi w badaniu rentgenowskim określa się jako mikrokalcynaty - skrawki tkanki gruczołowej zaimpregnowane solami wapnia, które powstają w wyniku rozpadu nowotworu.

Jeśli podejrzewa się raka, kobieta zostaje skierowana na biopsję piersi. Ogrodzenie podejrzanych tkanek do badania pozwala potwierdzić lub zaprzeczyć rozpoznaniu.

Nieinwazyjny rak śródprzewodnikowy jest uważany za nieszkodliwy dla życia kobiety, jeśli rozwija się "in situ", czyli w miejscu lokalnym i tylko w kanale. Rak zostaje usunięty chirurgicznie i przeprowadza się radioterapię, a także, jeśli to konieczne, leczenie hormonalne, aby uniknąć nawrotów.

Inwazyjny Protective Breast Cancer

Niewykryty protokół raka piersi ma dużą szansę na przejście do bardziej agresywnej postaci - inwazyjnego raka piersi. W tej formie proces onkologiczny przenosi się do zdrowej tkanki piersi.

Infiltracyjny przewód gruczołu mlekowego różni się od raka "in situ", ponieważ otaczająca tkanka jest zaangażowana w proces patologiczny. Objawy takiego guza są bardziej wyraźne. Inwazyjne rak piersi wygląda jak gęsty, nierówny obrzęk, trwale przyklejony komórkami gruczołowymi. Charakterystyczną cechą inwazyjnego raka jest chrapanie sutków lub "gęsia skórka" rak piersi na klatce piersiowej nad miejscem onkologii.

Również naciekający przewód gruczołu sutkowego może pojawić się 5-10 lat po zabiegu chirurgicznym w celu usunięcia nieinwazyjnego raka przewodowego, jeśli nie przeprowadzono radioterapii i nie wszystkie komórki nowotworowe padły. Inwazyjne i nieinwazyjne nawroty występują u jednej czwartej i do połowy wszystkich operowanych kobiet. Przypadki zmiany nowotworu występują nawet 25 lat po pierwotnej chorobie, więc wszelkie leczenie i styl życia kobiety z rakiem piersi powinny być ukierunkowane na zapobieganie i wczesne wykrywanie choroby.