Protetyka zębów z metalem - ceramiką to zabieg przywracający brakujące zęby korony i mosty składające się z metalowej ramy i natrysku ceramicznego. W kształcie, ortopedyczna podstawa powtarza ząb, który został zmielony pod koroną. Zastosuj cermetale do protezowania dowolnego działu.

Zalety ceramiki metalowej

Jedną z zalet ceramiki metalowej jest najszersza gama powłok. Ułatwia to wybór koloru i struktury takich protez tak, aby całkowicie naśladowały naturalne zęby. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy protetyka z ceramiki metalowej dla dwóch brakujących zębów przednich: ciemna ramka między nimi jest widoczna i wygląda bardzo brzydko.

Inne zalety takich protez obejmują fakt, że:

  • przez cały okres użytkowania nie żółkną i nie stają się matowe, ponieważ nie absorbują zabarwienia ani innych substancji;
  • nie powodują reakcji alergicznych i odrzucenia;
  • mieć doskonałą siłę.
Jak jest zainstalowany cermet?

Protetyka zębów z metal-ceramiką występuje w kilku etapach. Przed zabiegiem pacjent musi przejść rutynowe badanie ogólne i leczyć różne urazy. Następnie zęby przygotowuje się do protetyki z metal-ceramiką:

  • nerw jest usunięty;
  • szkliwo jest zmielone;
  • etapy protetyki stomatologicznej z metalem ceramicznym
  • rzuty są brane.

W laboratorium specjalne konstrukcje ortopedyczne wykonywane są według odlewów. W tym momencie pacjent wykonuje tymczasowe korony z tworzywa sztucznego, które chronią odwrócone zęby przed agresywnym środowiskiem jamy ustnej.

Nie występują komplikacje po protezach stomatologicznych z metaloceramiką. Po dniu możesz myć zęby w zwykły sposób, jeść posiłki i pić różne napoje. W przypadku odczucia, że ​​ząb jest bezpośrednio pod bólami cermetu, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Wskazuje to na rozwój próchnica .