Balmain to francuska marka specjalizująca się w produkcji odzieży i akcesoriów. Jest częścią Syndicate Paris High Fashion, a jej produkty sprzedawane są w siedemdziesięciu pięciu krajach na całym świecie.

Założyciel marki - Pierre Balman, urodził się w 1914 roku we francuskim mieście Saint-Jean de Marienne. Jego rodzice mieli fabrykę szycia, a mały Pierre z dzieciństwa uwielbiał obserwować proces tworzenia toalet. Po ukończeniu szkoły postanawia zostać projektantem mody i wchodzi do Akademii Sztuk Pięknych. Po ukończeniu studiów - pracuje jako stażysta dla kilku wiodących projektantów mody tamtych czasów. W 1945 r. Otwiera własny dom mody Pierre Balmain. Eleganckie ubrania ze złotym haftem, perłami i brązem natychmiast cieszą się niesamowitym popytem od ludzi, którzy pragnęli luksusu.

Odzież Pierre Balmain

Odzież francuskiej marki Pierre Balmain to połączenie kobiecości i kreatywnego szyku. Oryginalne kurtki, przycięte kurtki, koszule męskie, mini-spódnice, sukienki i markowe jeansy Pierre Balmain pozwalają prawdziwym miłośnikom mody poznać ducha marki i zakochać się w luksusowym designie modeli.

Nowa wiosenno-letnia kolekcja odzieży od Pierre Balmain 2013 oferuje odważne, młodzieńcze obrazy. Wyróżnia ją obfitość koronkowych, otwartych krojów i oryginalna kombinacja podstawowych kolorów: czarnego, białego, złotego i szampańskiego. Wszystkie modele mają spektakularny design, w którym każda rzecz oddycha wyrafinowaną elegancją.

Akcesoria Pierre Balmain

Od 1987 roku marka zaczęła produkować zegarki, które łączą szwajcarską jakość i francuską elegancję. Tarcze modeli są ozdobione opatentowanym wzorem arabeskowym i podpisowym napisem "Pierre Balmain". Dotychczas zegarki Pierre Balman są sprzedawane w ponad 30 krajach na całym świecie i cieszą się takim samym powodzeniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Najbardziej znane to seria zegarków z lustrami, modele w kształcie kocie oko, miniaturowy chronograf damski, a także limitowana seria zegarków platynowych.

Stylowym akcesorium, nie mniej popularnym niż zegarek, jest torba marki Pierre Balmain. Oryginalne modele od dawna zdobywały uznanie wśród kobiet mody. Wszystkie modele toreb są praktyczne i doskonale uzupełniają wygląd, wszystkie kobiety odzwierciedlają indywidualny styl. Te ostatnie modele zostały ozdobione ręcznie wykonanym kłem dzikiego dzika, który nadaje produktom zamszowym szczególny smak.