Strzelanie do zakochanych - zadanie nie jest łatwe. W końcu fotograf musi stworzyć nie tylko piękną i poprawną z punktu widzenia kompozycji ramę, ale także przekazać przynajmniej część zakresu czułych uczuć, które wiążą małżeństwo.

W tym artykule porozmawiamy o funkcjach organizacji sesji zdjęciowej o miłości w zimie.

Pomysły na historię miłosną w zimie

Oczywiste jest, że do strzelania na zewnątrz potrzebne jest specjalne szkolenie. Przede wszystkim należy przygotować ciepłe ubrania, termos z gorącą herbatą lub kawą, a także różnorodność rekwizyty - zabawki świąteczne, meble z wikliny, wikliny, kosz owoców, wieńce świąteczne, sanki, rolki, narty, cukierki lub słodycze w jasnych owijkach, świece o różnych kształtach, girlandy.

Ubrania lepiej wybierać jasnymi, z "zimowymi", żakardowymi lub skandynawskimi wzorami. Odpowiednie są również kolorowe mitenki, czapki z pomponami lub "uszami" i miękkie długie szale.

Do fotografowania w lesie dobrze byłoby ozdobić krzewy i gałęzie drzew ozdób choinkowych lub owoców na wstążkach lub cienkich nici (czerwone jabłka, mandarynki, cytryny).

Prawie każda pogoda jest dobra do kręcenia historii miłosnej w zimie: od spokojnych i słonecznych do opadów śniegu. Oczywiście bardzo ekstremalne opcje - silny wiatr i mróz - nie nadają się do strzelania.

sesja zdjęciowa w zimie 1Historia miłości do sesji zdjęciowej w zimie 2sesja zdjęciowa w zimie 3

Miłość zimą: postawy

Tradycyjne pozy do filmowania historii miłosnych to te, w których para utrzymuje bezpośredni kontakt fizyczny lub wizualny (uściski, policzki, czoła lub dłonie, wygląd oko w oko).

W tym samym czasie para może nie tylko stać, ale także siedzieć lub leżeć (nie dywanik lub bezpośrednio na śniegu).

Bez względu na postawę, modele powinny czuć się komfortowo, nie obciążać ramion ani ramion, w przeciwnym razie obraz stanie się nienaturalny, a pozy będą napięte.

Możesz także zorganizować sesję zdjęciową opartą na baśni, dziele literackim lub filmie.

Spróbuj oszukać i zapamiętać dzieciństwo - leżeć w śniegu, rzucać śnieżkami lub oślepiać bałwana. Bardzo dynamiczne zdjęcia można uzyskać strzelając do amatorów, jeździć na nartach, jeździć na łyżwach lub na sankach.

Aby uzyskać naprawdę piękne zdjęcia, każdą pozę należy wykonywać kilkakrotnie, pod różnymi kątami. Często zdarza się, że niepozorne na pierwszy rzut oka stanowią "kwitnie" i zmieniają się w wyniku prawidłowego wyboru kąta strzału.

Kilka przykładów historii miłosnych w zimie prezentujemy w naszej galerii.

sesja zdjęciowa o miłości w zimie 4sesja zdjęciowa w zimie 5sesja zdjęciowa lawy zimą 6
sesja zdjęciowa w zimie 7sesja zdjęciowa w zimie 8sesja zdjęciowa o miłości w zimie 9
sesja zdjęciowa o miłości w zimie 10historia miłosna z sesji zdjęciowej w zimie 11sesja zdjęciowa w zimie 12