Pequilly - bezpretensjonalne ryby, które cieszą się dużą popularnością wśród początkujących akwarystów. Są bardzo łatwe w hodowli i utrzymaniu. Gatunek ten został sprowadzony na początku ubiegłego wieku z Gwatemali i Południowego Meksyku i szybko rozprzestrzenił się w krajach WNP.

Petsyli mają niewielkie rozmiary (tylko 3,5-5 cm), a także szeroki wachlarz wyglądu i koloru. Początkowo, gdy tylko te ryby zostały przywiezione z obcych wód, miały żółtobrązową pigmentację z dwoma dużymi ciemnymi plamkami na płetwach ogonowych. Z czasem, w wyniku hodowli i hodowli w niewoli, pojawiają się osobniki, których kształt ciała pozostaje prawie taki sam jak u ich przodków, ale kolor uderza w jego różnorodność.

Hodowanie chili w domu również nie jest trudne. Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie, ponadto proces rozpocznie się sam, pod warunkiem, że w akwarium są samice i samce. Pecilia - żyworodna ryba, to znaczy, że urodziła się już w pełni uformowana biała, która może samodzielnie pływać. Obecność alg w akwarium pozwala dzieciom znaleźć schronienie.

Pezilya zwykle nie powoduje żadnych problemów z rozmnażaniem. Czasami mówi się, że trudniej jest powstrzymać populację tych ryb akwariowych niż zacząć. Aby proces nawożenia miał miejsce, wystarczy, że w akwarium będzie jeden samiec dla trzech osobników płci żeńskiej. Przeciętnie samica żyworodnych muszli rodzi się co 28 dni.

Środki ostrożności

Jednym z ważnych warunków hodowli zwierząt domowych w domu jest utrzymanie koniecznych temperatura wody w akwarium . Normalne wskaźniki to 21-26 ° C, najbardziej optymalna 23-25 ​​° C. W takich warunkach ryby korzystnie istnieją i aktywnie się rozmnażają. Jeśli płyty są zawarte w wodzie, której temperatura jest wyższa niż podane wartości, mogą stać się jałowe.

Należy również pamiętać, że rodzice mogą jeść bezbronny narybek, więc dla bezpieczeństwa potomstwa, dorosłych osobników na czas lepiej jest sadzić w innym akwarium.