Substancja uzyskana z owoców gwinejskiej palmy olejowej jest szeroko stosowana nie tylko w branży cukierniczej, ale także w kosmetologii. Dziś dowiemy się, czy olej palmowy jest przydatny i jak poprawić stan włosów za pomocą tego oleju.

Rodzaje oleju palmowego

Czerwony olej (żółto-czerwony kolor) jest produkowany z miąższu owocu dłoni Gwinei. W temperaturze pokojowej utwardza ​​się, jest przechowywany przez długi czas w suchych pomieszczeniach, przedłuża okres przydatności produktów, w tym. Czerwony olej palmowy wykorzystywany jest do produkcji margaryn, wyrobów cukierniczych, a także świec i mydła.

Olej z ziaren (jasnożółty), uzyskany z nasion owocu palmy gwinejskiej, uważany jest za najlepszy spośród naturalnych olejów. Twardnieje również w temperaturze 18-20 ° C, jest stosowany w przemyśle cukierniczym i medycynie (produkcja maści). Olej palmowy jest szeroko stosowany w kosmetykach: produkty je zawierające doskonale odżywiają i odbudowują skórę, paznokcie i włosy.

Korzyści z oleju palmowego

Olej palmowy jest źródłem witamin A, E, ponieważ jest użyteczny i używany jako kosmetyk oraz przyjmowany z jedzeniem. Ten naturalny produkt zapewnia wybuch energii, przedłuża młodość i zapobiega blokowaniu naczyń krwionośnych cholesterolem ze względu na wysoką zawartość palmitynowego kwasu tłuszczowego. Zabiegi olejkiem palmowym są zalecane dla osób starszych cierpiących na nadciśnienie, wysoki poziom cukru we krwi i osłabienie wzroku.

Olej palmowy w kosmetykach

Doskonałym sposobem na przywrócenie włosów wysuszonych za pomocą żelazka, szczypiec i suszarki do włosów jest użycie produktów zawierających olej palmowy. Możesz użyć tego naturalnego produktu w czystej postaci.

Roztopione masło w łaźni wodnej dobrze dodać do kremu, pianki do kąpieli, maski.

Przydatne właściwości oleju palmowego mogą chronić włosy i skórę latem (od słonej wody morskiej, ciepła) i zimą (od suchego powietrza w pomieszczeniach i mrozach).

Maseczki z oleju palmowego

Olej palmowy nie sprawi kłopotów - olej palmowy do włosów można go nakładać bez dodatkowych składników w czystej postaci, czesając włosy grzebieniem o grubych zębach. Przypomnijmy, że olej do wstępnej obróbki musi zostać stopiony w kąpieli wodnej. Zbyt przesuszone włosy muszą być nasmarowane na całej długości, a właściciele zwykłych włosów mogą nakładać maskę tylko na końcówki.

Szczególnie przydatny olej palmowy do włosów narażonych na działanie agresywne (pływanie w wodzie morskiej lub basenie, perm, częste stylizacje).

Trzymaj maskę przez co najmniej 15 minut (możesz zostawić nawet w nocy), spłucz szamponem.