Dziś wśród wielu materiałów przeznaczonych do dekoracji ścian wewnętrznych i zewnętrznych, najbardziej popularne blokowy dom . Ta powłoka jest wykonana z naturalnego drewna, dlatego zapewnia pomieszczeniu dobrą izolację dźwiękową i cieplną oraz pomaga stworzyć wyjątkowy projekt domu.

Proces wykańczania bloku własnymi rękami nie jest szczególnie trudny. Cała technologia jest prawie taka sama jak instalacja. podszewka . W naszej klasie mistrzowskiej pokażemy, jak wykonać wewnętrzną podszewkę ścian za pomocą bloku, bez pomocy specjalistów.

Do tego potrzebujemy:

 • blok dom;
 • drewniane listwy;
 • poziom;
 • samogwintujące;
 • śrubokręt.

Instalowanie bloku domów własnymi rękami

 1. Przed przystąpieniem do naprawy konieczne jest przytrzymanie materiału wykończeniowego w pomieszczeniu, w którym planowana jest dekoracja ścienna dla drewna w celu uzyskania wilgotności w pomieszczeniu.
 2. Montaż domu bloku własnymi rękami1
 3. Konieczne jest rozpoczęcie prac przy instalacji domu blokowego własnymi rękami, gdy ściany są pokryte folią hydroizolacyjną. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci w materiale i chroni ją przed gniciem.
 4. Najpierw tworzymy skrzynkę. Za pomocą śrub mocujemy drewniane listwy do ściany krokiem 1 m.
 5. Montaż domu bloku własnymi rękami3
 6. Sprawdź równość poziomu skrzyni.
 7. Montaż domu bloku własnymi rękami, zaczynając od dołu do góry. Przymocuj pierwszy rząd szyn.
 8. Pod kątem 45 ° w rowku na drewnie na skrzyżowaniu z drewnianą skrzynką, wykręcamy cienką i długą śrubę (można po prostu wbić gwóźdź). Ta metoda mocowania jest najbardziej niezawodna.
 9. Montowanie bloku domu własnymi rękami6
 10. Sprawdź wyrównanie poziomu serii.
 11. Kontynuujemy instalację klocka własnymi rękami, zabezpieczając każdą szynę za pomocą specjalnych "zamków" - rowków i ciernia wchodzącego do niego.
 12. Montowanie domu samemu8Montaż domu bloku własnymi rękami8.1
 13. Każdy rząd jest przymocowany za pomocą śrub.
 14. Teraz, gdy pokryliśmy cały dom blokiem, możemy otworzyć powierzchnię za pomocą środka antyseptycznego i lakieru, aby chronić materiał przed owadami i przedłużyć żywotność materiału.
 15. Montowanie bloku domów własnymi rękami