badanie lekarskie o 14 Jak wiadomo, przed rozpoczęciem procesu edukacyjnego, każdego roku, bez wyjątku, dzieci poddawane są badaniom lekarskim. Jest prowadzony w środowisku szkolnym i obejmuje pomiary wysokości, masy ciała i badanie wzroku. Jednak w liceum, w wieku od 14 lat, oprócz egzaminów wymienionych powyżej badanie fizykalne obejmuje również konsultacje ze specjalistami. Tego rodzaju badania lekarskie przeprowadzane są w warunkach placówek medycznych.

Jakie są charakterystyki badania lekarskiego dla chłopców?

Badania lekarskie nastoletnich chłopców w wieku 14 lat mają swoje własne cechy. Tak więc, konsultacja z urologiem jest obowiązkowa. Zasadniczo chłopcy tego rodzaju są testowani w warunkach rejestracji wojskowej i urzędu rekrutacji, gdy są zarejestrowani w wojsku. Potem zaczyna się wiele matek i panika. Jednak nie powinieneś się martwić, ponieważ Kontrola ta jest przeprowadzana w celu ustalenia stanu zdrowia chłopców, gdy są zarejestrowani na stanowisku rekrutacji. Podczas tego badania konsultacje z młodymi są prowadzone przez specjalistów takich jak chirurg, okulista, neuropatolog i psychoterapeuta.

Jakie są cechy badania lekarskiego dziewcząt w szkole?

W wieku 14 lat wiele dziewcząt boi się szkolnego fizycznego ze względu na potrzebę badanie przez ginekologa . Z reguły lęk ten wywoływany jest przez opowieści licealistów, którzy czasem chcą przestraszyć, lub mają zwyczaj wyolbrzymiania.

Aby zaradzić tej sytuacji, każda matka musi przygotować córkę. Trzeba wyjaśnić, że nie ma bólu i możliwy jest tylko niewielki dyskomfort badanie .

Jakie są zalety takich inspekcji w szkole, jeśli chodzi o to, czego potrzebują?

Główną pozytywną cechą badania lekarskiego, zarówno dziewcząt, jak i chłopców w wieku 14 lat, jest to, że to wydarzenie pozwala na jednoczesne skupienie uwagi wszystkich nastolatków. Ponadto organizacja takich badań pozwala na sprawdzenie dużej liczby dzieci w krótkim czasie. badanie lekarskie u 14-letnich chłopców

Niewątpliwą zaletą takich badań lekarskich jest fakt, że dzieci są znacznie chętniej poddawane badaniom razem - klasa. Osobna podróż dziecka do kliniki, dla niektórych, może spowodować stan paniki.

Główną wadą wszystkich szkolnych badań lekarskich jest fakt, że nie ma rodziców, co pozwala ukryć cechy swojej życiowej aktywności: jak dziecko karmi się, ile czasu zajmuje telewizor i komputer, ile potrzeba, aby przygotować pracę domową itp.