W Łotwa jest ogromny miejski kurort Jurmala , który jest znany na całym świecie. Są miejsca, które przyciągają możliwość aktywnego wypoczynku, jednym z nich jest Aquapark Livsky.

Park Wodny Livsky - opis

Park wodny nazywa się Liva, wygląda jak trzypiętrowy budynek, uzupełniony o 25-metrową wieżę. Uważany jest za największy park wodny w całej Europie Bałtyckiej i Wschodniej. Z boku budynek wygląda jak stary statek, ale wewnątrz są zarysy stylu karaibskiego. Jego ściany, jakby już rozpadają się ze starości, ale w rzeczywistości jest to ruch wzorniczy.

Aquapark Livsky słynie z dużego basenu o powierzchni 500 metrów kwadratowych. m, tworzy sztuczne fale i kontroluje temperaturę wody. Park wodny przeznaczony jest do przyjęcia 4500 osób jednocześnie. Oficjalnie uważa się, że jest zamknięty, ale jest również wyposażony w strefę otwarcia, która działa w okresie letnim. Temperatura w parku wodnym utrzymuje się na poziomie 30-32 ° C w powietrzu, a dla wody osiąga 30 ° C. Odwiedzającym saunę można schłodzić się w basenie o temperaturze 10 stopni.

Ливский аквапарк предоставляет развлечения для взрослых и детей Rozrywka Livsky Aquapark

Terytorium parku wodnego Liva dzieli się na dwie strefy:

  1. W pierwszym znajduje się wybrzeże z piaszczystą plażą i zapleczem rekreacyjnym. Istnieje możliwość jazdy na skuterach wodnych, katamaranach lub łodziach, w tym celu na brzegu buduje się pomost.
  2. Открытая зона Ливского аквапарка
  3. Druga część jest zakryta i działa niezależnie od warunków pogodowych. Jest wyposażony w różne zjazdy i atrakcje wodne. W parku wodnym Livsky znajduje się 40 atrakcji dla różnych grup wiekowych i trudności zjazdów.

Aby umożliwić odwiedzającym szybkie znalezienie miejsca do rekreacji dla dzieci, ekstremalnej rozrywki lub rekreacji rodzinnej, budynek podzielony jest na 4 strefy semantyczne:

  1. Ziemia kapitana Kid'a - obszar ten jest tworzony dla najmłodszych gości. Tutaj jest zbudowany ogromny statek piracki ze zjazdami i zjeżdżalniami. Specjalnie stworzona rzeka Orinoko ma długie rozszerzenie z podwodnymi jaskiniami i wodospadami. Do popularnych atrakcji należy grota Monte Cristo i Bird's Rock .
  2. Atak rekinów - strefa stworzona dla miłośników adrenaliny, która będzie mogła doświadczyć zaciskowych lejów i wysokich wież. Najbardziej ekstremalna trąbka ma przerażającą nazwę "Czerwony Diabeł" . W wielu atrakcjach nie ma ograniczeń, ale dzieci muszą przychodzić do tego obszaru tylko przy akompaniamencie rodziców.
  3. Экстремальные горки в Ливском аквапарке
  4. Las deszczowy to obszar, w którym można cieszyć się pływaniem i palmami. Istnieją 4 baseny i trąbka z srebrnym odcieniem. Lokalna atrakcja Tornado jest wymienione w pierwszej trójce na całym świecie.
  5. Paradise Beach - strefa basenu falowego. Tutaj można zobaczyć falę do 1,5 m wysokości lub wspiąć się na latarnię morską i zobaczyć piękno parku wodnego Livsky. Również ten obszar jest wyposażony w bary, gdzie serwowane są pyszne drinki.

Na terenie parku wodnego można nie tylko dobrze się bawić, ale także spróbować wszystkich rodzajów potraw i koktajli. Aby to zrobić, musisz odwiedzić restauracje lub bary, które znajdują się na obrzeżach centrum rozrywki. W Aquaparku znajduje się wiele dodatkowych usług, takich jak jacuzzi, solaria, zabiegi SPA i masaż wodny.

Jak się tam dostać?

Jeśli dojdziesz do Aquaparku Livsky z boku Ryga w drodze do Jurmali, konstrukcja będzie zlokalizowana pomiędzy stacjami Lielupe i Bulduri. Jeśli podróż odbywa się na własnym samochodzie, wybierz trasę A10, po drodze most rzeka Lielupe , a następnie powinieneś przejść tylko na prawą stronę. Na tej trasie autobusy, ich numery 7023 (warto wysiąść na stacji Dubulti) i 7021 (na tej trasie park wodny będzie bliżej ze stacji Lielupe) jeżdżą bez przerwy.