Psychologowie tak twierdzą liliowy podnosi nastrój, daje poczucie radości i pozytywności. Ponadto ma bogatą paletę odcieni, która pozwala ozdobić wnętrze w oryginalny sposób. Najbardziej harmonijna i naturalna purpura wygląda w sypialni. Daje to pomieszczeniu romantyczną atmosferę, którą tak lubią rozmarzone dziewczyny. Jakie inne funkcje ma wnętrze sypialni w kolorze bzu? O tym poniżej.

Projekt sypialni w liliowym odcieniu

Fiolet jest aktywnym nasyconym kolorem, dlatego należy go odmierzać. W skrajnych przypadkach lepiej stosować neutralne odcienie - jasny liliowy, fioletowy lub różowawy. Najbardziej udane zastosowania fioletu są następujące:

  1. Liliowe ściany . Dość złożony, ale jednocześnie bardzo skuteczny odbiór. Aby stworzyć harmonijny obraz sypialni, lepiej zastosować delikatne odcienie fioletowy , zwłaszcza jeśli ściany są całkowicie pomalowane. Jeśli chcesz poeksperymentować z jasnym i nasyconym odcieniem, wklej jedną ze ścian fioletową tapetą.
  2. Łóżko . Wybierz model z wysokim wezgłowiem, ciemną szmatką o ciemnym kolorze bakłażana. To łóżko przyciągnie wzrok i wskazówkę, że jego właściciel jest skłonny do odważnych eksperymentów i spontaniczności. Jasny akcent można uzyskać za pomocą pościeli, poduszek dekoracyjnych lub narzuty na łóżko.
  3. Inne opcje . Aby ozdobić sypialnię w fioletowym kolorze, wystarczy użyć prostych akcesoriów. Fioletowy dywan, zasłona lub bukiet kwiatów bzu doskonale odświeży pomieszczenie i podkreśli jego lekki romantyczny nastrój.

Aby sypialnia była przytulna i słodka, rozcieńczyć liliowy biały, szary, niebieski lub różowy.

Liliowa sypialnia 1Lilac sypialnia 2Lilac sypialnia 3
Liliowa sypialnia 4Liliowa sypialnia 5Liliowa sypialnia 6
Lilac sypialnia 7Liliowa sypialnia 8Lilac Bedroom 9