Wybierając rodzaj oświetlenia w wiejskim domu lub nowoczesnym mieszkaniu, wiele osób preferuje oświetlenie LED. W tym przypadku niektórzy właściciele w zakresie doboru sprzętu i jego instalacji odwołują się do ekspertów, podczas gdy inni robią to sami. Ale wszyscy oni przede wszystkim myślą o tym, jak wybrać odpowiedni pasek LED.

Jak wybrać wysokiej jakości listwę LED do oświetlenia pokoju?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, gdzie dokładnie zainstalujesz pasek LED. Od jego lokalizacji będzie zależeć, potrzebujesz otwartego lub zapieczętowanego typu taśmy.

Tak więc, jak wiadomo, na jasność paska LED ma wpływ jego rodzaj. Najsłabsze są diody LED pierwszego typu, posiadające pojedynczy kryształ półprzewodnikowy. Drugi typ diody LED zawiera trzy kryształy, a zatem jego jasność jest trzy razy większa. Ponadto jasność taśmy zależy od liczby diod LED na niej umieszczonych.

Jest to ważne przy wyborze paska LED i jego odcienia. Nawet białe światła mogą mieć różne odmiany: ciepłe, dzienne lub zimne. Najczęściej do oświetlenia dekoracyjnego wybiera się dekoracyjną taśmę LED: może być wielokolorowa lub monochromatyczna.

Czasami właściciele interesują się, którą listwę LED wybrać do oświetlenia ścian i sufitu w salonach, a która do pozostałych pomieszczeń. W salonie, pokoju dziecięcym i sypialni, oświetlenie LED służy głównie do podświetlanego sufitu, nisza lub zasłony. Ponieważ wilgotność w tych pomieszczeniach utrzymuje się w normalnym zakresie, odpowiednia jest dla nich standardowa, otwarta taśma LED. W takich pomieszczeniach podświetlenie LED służy głównie funkcji dekoracyjnej, więc rodzaj podświetlenia może być niemal wszystkim, a kolor i jasność - w zależności od preferencji. Często w salonie lub sypialni oświetlenie LED jest głównym źródłem oświetlenia. W tym przypadku, za pomocą pasków LED kontrolowanych przez kontroler lub ściemniacz, łatwo jest stworzyć przytulną cichą lub świąteczną atmosferę w pomieszczeniu.

W kuchni oświetlenie LED pełni funkcję dekoracyjną i praktyczną. Oprócz oświetlenia sufitu i ścian, taśma LED wygląda pięknie na powierzchni roboczej stołów. Aplikacja do taśm reklamowych w kuchni - szafki dolne i górne. W tym przypadku otwarta taśma LED jest zazwyczaj przymocowana do szczytów szafek ściennych i uszczelniona na dnie mebli ogrodowych.

Podświetlenie LED można zainstalować wewnątrz szafek. Jednocześnie jest wyposażony w specjalny czujnik, który włącza taśmę podczas otwierania drzwi szafy lub podczas zapalania oświetlenia ogólnego. Istnieją nawet bezstykowe wersje takiego podświetlenia, którego włączenie wystarczy, aby trzymać rękę przed szafką.

Bardzo praktyczne oświetlenie nad powierzchnią roboczą, zamontowane pod szafkami ściennymi. Ta taśma LED musi być zainstalowana albo ściśle w dół, Jak wybrać odpowiedni pasek LED lub pod kątem, aby światło nie oślepiło hostess podczas gotowania.

Aby uzyskać oświetlenie w łazience lub na drabinie, należy kupić taśmę hermetyczną. W takim przypadku nie musisz się martwić faktem, że wilgoć podczas czyszczenia nie uderza w diody LED lub nie są przypadkowo uszkodzone.

Ekonomiczna taśma LED może być niezbędna w pomieszczeniach przejściowych, takich jak korytarz i hol. Umieszczając go wzdłuż całego pomieszczenia, stworzysz jednolite oświetlenie. Aby uzyskać większe oszczędności, zaleca się używanie takiego urządzenia jako ściemniacza, a przy jego pomocy instalować bardzo niskie oświetlenie nocne.