Zastanawiam się, jak kobiety radziły sobie bez tak różnorodnych szamponów i balsamów do włosów, jak myją włosy? Wszystko jest proste, do mycia włosów nie tak dawno temu używano zwykłego domowego mydła. Dlaczego wcześniej, nawet dzisiaj, niektórzy uważają, że mycie głowy mydłem do prania jest nie tylko możliwe, ale konieczne, pomaga od wypadania włosów i oszczędza od suchej skóry głowy. Ale pamiętamy, że nie wszystkie środki ludowe są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia. Dlatego konieczne jest sprawdzenie, czy naprawdę można myć włosy mydłem do prania i jak zagraża ono naszym włosom.

Czy mogę myć włosy mydłem?

Bez względu na to, co mówią pośród ludzi, opinia ekspertów jest jednoznaczna - mydło do prania nie nadaje się do pielęgnacji włosów. I sprawa nie jest w niezbyt przyjemnym zapachu i wyglądzie tego produktu, a nawet nie w sztuczkach reklamowych, ale w kompozycji. Mydło w gospodarstwach domowych jest silnym alkaliami, dlatego wprowadza dobre mycie różnych zanieczyszczeń. A ponieważ włosy są zbyt agresywne, mydło do prania z długotrwałym stosowaniem zmywa folię ochronną otaczającą włosy. Włosy nie chronione przez nic pod wpływem czynników zewnętrznych (suszenie na wietrze, wystawianie na słońce, mycie mydłem) bardzo szybko ulega zniszczeniu. Rezultatem są suche, kruche, rozszczepiające się włosy i łupież, z powodu przesuszonej skóry głowy. Oczywiście, jeśli raz myjesz włosy mydłem, nic nieodwracalnego się nie wydarzy, ale jeśli użyjesz go systematycznie, twoje włosy będą miały taki los.

Jak to się mówi, ponieważ nasze babcie nie tylko odważyły ​​się umyć włosy mydłem, ale także pochyliły się w pasie? I nie było ogólnego wzorca łysienia. Cóż mogę powiedzieć? Oczywiście, w tym czasie skład mydła był inny, a ekologia była inna - przynajmniej by wziąć alergików, co trzecia na wiosnę miała obrzęk nosa i czerwone oczy? Najważniejsze ze względu na pogarszającą się sytuację w zakresie ochrony środowiska to nie wszystko, co w przeszłości pasowało do nas - chorowitych współczesnych ludzi. Ale najważniejszą rzeczą, która pomogła naszym babkom zachować piękno włosów, jest znajomość jednego sekretu. Po umyciu włosów mydłem należy je przepłukać roztworem octu. Ta technika neutralizowała zasady zawarte w mydle do prania i pozwalała włosom zachować swoje naturalne piękno. Więc jeśli zdecydujesz się umyć włosy mydłem, lepiej się upewnić - przygotuj roztwór octu lub soku z cytryny do płukania. Aby nie pomylić z koncentracją, wypróbuj rozwiązanie dla smaku - powinno być nieco kwaśne.

Rozjaśnianie włosów mydłem do prania

Z pewnością słyszałeś o tym używaniu mydła do prania, o jego zastosowaniu do rozjaśniania malowanych Смывка волос хозяйственным мылом czarne włosy farbowane. Powiedz mi, dlaczego potrzebujemy mydła do prania, ponieważ są specjalne myje do włosów farbowanych? Ale wielu stylistów nie zgadza się z tobą, oni nawet zalecają użycie mydła do tego celu. Ponieważ w porównaniu ze specjalnym praniem, mydło do prania działa na włosy bardziej ostrożnie. Użyj mydła do prania w następujący sposób: po umyciu włosów szamponem, umyj go mydłem do prania, masuj przez 2-3 minuty i spłucz wodą. Aby wzmocnić efekt rozjaśniania, możesz spłukać włosy po umyciu wywar z rumianku lub roztworu soku z cytryny. Po użyciu mydła wskazane jest nałożenie balsamu odżywczego na włosy, aby nie zaszkodzić włosom. I warto pamiętać, że żadne narzędzie nie zmyje farby z włosów podczas jednej sesji, proces ten jest długi. Dlatego, gdy zmagasz się z czarnymi włosami, od czasu do czasu musisz odżywać maseczkami - dlaczego potrzebujesz blond, ale matowe i pozbawione życia włosy?