Rzadki Dom mody przynajmniej raz nie odwoływał się do tak interesującego i funkcjonalnego elementu garderoby, jak z dzianiny w swoich kolekcjach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ dziewczęta z całego świata otrzymują takie ubrania z wielką przyjemnością. Istnieje wiele zalet dzianych płaszczy mody, ale być może są trzy główne:

  • stylowy wygląd;
  • niska cena dzięki użyciu niedrogich materiałów podczas szycia;
  • niska waga, co jest niezwykle ważne w odzieży wierzchniej, która jest często bardzo ciężka i niewygodna.

Ponadto, wbrew powszechnej opinii, płaszcz z dzianiny jest czymś ciepłym. W końcu to nie jest tylko dzianinowy sweter, ale sama odzież wierzchnia - z podszewką, a czasem nawet z futrzanym brzegiem. Po prostu nie jako zwykłej serwety, tweedu czy skóry używa się wierzchniej warstwy, ale przytulnego i niezwykle rozgrzewającego krycia.

Trykotowe wzory płaszczy

W swoich najnowszych kolekcjach światowi projektanci ponownie nie porzucili dzianych płaszczy, więc w 2013 roku wszyscy miłośnicy stylowego i pięknego wyglądu znajdą dla siebie wiele nowych modeli tego ubrania. Zasadniczo wariacje na temat dzianych płaszczy od projektantów w tym roku okazały się dość odważne, a oprócz stylów, sugerują również noszenie dzianinowego płaszcza z kapturem, długiej dzianiny lub wojskowego płaszcza. Warto zauważyć, że wszystkie wymienione modele są nieco wiążące i nie można ich nosić przy pierwszych spodniach lub butach. Aby stworzyć solidny obraz, będziesz musiał spędzić trochę czasu w myślach przed garderobą i lustrem, ale wynik jest tego wart.

Na przykład dzianinowy płaszcz z kapturem będzie świetnie wyglądał w połączeniu z następującymi rzeczami:

  • obcisłe dżinsy lub spodnie w podobnych stylach;
  • uggs lub jakiekolwiek inne płaskie obuwie;
  • duża torba lub "torba listonosza" rzucona przez ramię.

Ale długi płaszcz z dzianiny może być doskonałym uzupełnieniem wiosennej lub jesiennej sukienki w stylu "cyganerii chic". Tylko w tym przypadku zdecydowanie warto go nosić na środku obrazu - aby wszystkie elementy obrazu były w harmonii i wzajemnie się uzupełniały. Może być z powodzeniem łączony z:

  • lekkie sukienki, spódnice mini lub midi;
  • legginsy, obcisłe dżinsy;
  • botki z obcasami lub klinami;
  • getry.

Jeśli chodzi o dzianiny w stylu "wojskowym", to dobrze wyglądają ze skórzanymi nogawkami, butami ze szpilkami i agresywnymi szponami.

Klasyczny płaszcz z dzianiny

Jeśli nie jesteś gotowy na takie eksperymenty z modą, powinieneś zwrócić uwagę na klasyczne, piękne, dzianinowe płaszcze. Z reguły ich długość nie jest mniejsza od kolana, są dość luźne i są wykonane w ciepłych karmelowych kolorach. Powinieneś również zwrócić uwagę na taką "pokrzywę", jak czarny płaszcz z dzianiny. To nie tylko bardzo elegancka rzecz, ale także funkcjonalna. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy są przyzwyczajeni do aktywnego poruszania się po mieście - taki płaszcz staje się wolniej zanieczyszczony niż modele wykonane w innych kolorach.

Jeśli masz dodatkowe finanse i nie stać cię na jedną, ale kilka rzeczy z kategorii "odzieży wierzchniej", to radzimy zwrócić uwagę także na biały płaszcz z dzianiny. Jest bardzo elegancki, piękny i odpowiedni dla kobiet w każdym wieku. Jest tylko jedno "ale" - takie rzeczy są dość niepraktyczne i każdego dnia w warunkach megalopolis nie będziesz go nosił. Ale jeśli w takim płaszczu pojawisz się na przyjaznym spacerze, po prostu nie będziesz miał równego towarzystwa.

Buty pod klasycznymi dzianinowymi płaszczami lepiej wybrać na klinie. Takie botki lub półbuty doskonale uzupełniają "przytulny" obraz stworzony przy pomocy takiej odzieży wierzchniej.

Płaszcz z dzianiny 1Płaszcz z dzianiny 2Płaszcz z dzianiny 3
Płaszcz z dzianiny 4Płaszcz z dzianiny 5Płaszcz z dzianiny 6
Płaszcz z dzianiny 7Płaszcz z dzianiny 8Płaszcz z dzianiny 9