Kanzashi, niezwykłe słowo, japońskie kobiety, czterysta lat temu, zaczęło nazywać tradycyjne ozdoby do włosów w formie spinki lub grzebienia, którymi dekorowały swoje skomplikowane fryzury. Taśmy satynowe są zwykle noszone pod kimonami. Stanowili integralną część japońskich strojów, wskazując na ich smak i status społeczny. Niektóre okazy naprawdę stały się dziełami sztuki, ponieważ zostały wykonane z najwyższej jakości jedwabiu i ozdobione kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Z biegiem czasu ta technika zyskała popularność u nas. Jednak nasze piękno zdobią produkty Kanzash nie tylko ich włosy, ale także ich ubrania, nawet wnętrza. Ten rodzaj kanzashi jako hana-kanzashi, czyli dekoracje w postaci kwiatów: chryzantemy, chamomiles, fiołki, złowione wśród mistrzów. Sugerujemy spróbowanie swoich sił i zrobienie jednego z najprostszych rodzajów kanzashi dla początkujących - róża. W końcu ten kwiat jest kochany przez wiele kobiet i uwielbia dekorowanie ich loków.

Kanzashi Rose - klasa mistrzowska

Aby zrobić królową kwiatów - róże w stylu kanzashi - będziesz potrzebować następujących materiałów i narzędzi:

 1. Satynowa wstążka o szerokości 5 cm.
 2. Władca.
 3. Nożyczki.
 4. Chodnik, jeśli go nie ma, wtedy zmieści się świeca lub zapalniczka - jest to niezbędne do sklejenia szczegółów pąka.
 5. Pincety do składania płatków.
 6. Klej "Moment Crystal".

Jak zrobić rose kanzashi?

Kiedy masz wszystko, czego potrzebujesz do techniki kanzashi, zrób różę:

 1. Wykonujemy satynową tasiemkę i wycinamy z niej siedem kwadratów o bokach 5 x 5 cm, wygodnie jest pracować z takimi wymiarami, szczególnie dla początkujących.
 2. Kanzashi, jak zrobić różę1
 3. Krawędzie części należy traktować świecą lub piecem, aby się nie rozpadły.
 4. Każdy kwadrat satynowej wstążki zwija się, a końce są zapinane na palnik. Jest to konieczne dla wygody składania płatków.
 5. Kanzashi jak zrobić rose2
 6. Wykonujemy kilka takich spacji.
 7. Kanzashi, jak zrobić rose3
 8. Na początek zajmiemy się rdzeniem pąka: w tym celu pierwszy płatek musi zostać zamknięty, czyli zwinąć rogi blisko siebie.
 9. Kanzashi, jak zrobić rose4
 10. Nasza róża nie powinna być wysoka, więc przycinamy długość płatków palnikiem. Jeśli nie masz tego wygodnego narzędzia do robienia kanzashi, użyj świec i nożyczek.
 11. Kanzashi, jak zrobić rose5Kanzashi, jak zrobić rose6
 12. Teraz wyłączamy pozostałe płatki. Tylko ich krawędzie powinny znajdować się w pewnej odległości od siebie. Wszystkie części przyszłego pączka są przycinane palnikiem lub świecami jako pierwszy płatek.
 13. Kanzashi, jak zrobić rose7Kanzashi jak zrobić rose8
 14. A teraz "zbieramy" kwiatek. Zastosuj klej "Crystal Moment" na pierwszym płatku. Lepiej zrobić to za pomocą wykałaczki, aby nadmiar kleju nie spadł na małe części. Pincety szczelnie owijają płatek.
 15. Kanzashi, jak zrobić rose9Kanzashi, jak zrobić rose10
 16. Postępujemy w ten sam sposób z drugim płatkiem, czyli nakładamy klej i owijamy go, ale nie tak mocno wokół pierwszego płatka-rdzenia.
 17. Kanzashi, jak zrobić rose11Kanzashi, jak zrobić rose12
 18. Następnie przywiązujemy trzeci płatek, w wyniku czego otrzymujemy mały pączek róży kanzashi.
 19. Kanzashi jak zrobić rose13
 20. Jeśli weźmiesz wszystkie siedem blanków wstążek, nasza róża będzie bujna i otwarta. A więc powinien wyglądać od dołu. Jednak to nie może się zatrzymać!
  Kanzashi, jak zrobić różę14Kanzashi, jak zrobić różę 15
  Jeśli dodasz kolejne 10-12 płatków, dostaniesz elegancką różę!
 21. Kanzashi, jak zrobić różę 16

Kwiat może być ozdobiony dodatkowymi zielonymi liśćmi, koralikami, kawałkami koronki. To jest w twojej mocy, aby zrobić stylowe i romantyczne akcesoria używając techniki kanzashi własnymi rękami. Róże trzeba tylko dołączać do prostych opaska do włosów do podstawy automatyczne zapięcie lub niewidoczne zapięcie , do bransoletki lub broszki z pistoletem do klejenia. Wszystko zależy od pragnienia i smaku. Również w technice kanzashi możesz majstrować i inne kwiaty, na przykład chryzantema .