Blondynki ... Ile uprzedzeń kojarzy się z właścicielami takiego jasnego koloru włosów: pojawiają się zarzuty intymności i uśmiecha się nad ich irracjonalną logiką kobiecą, a oskarżenia o uzależnienie od blasku z różowym kolorem i nadmiernym blaskiem. Blondynka od dawna była wąsko myślącym, naiwnym, kapryśnym typem seksistowskich żartów jako kolektywnego wizerunku kobiety.

W rzeczywistości rzeczy są bardzo różne. W pobliżu nas mieszka wiele sprytnych kochanków loki . Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek obrócił język, by winić głupotę Angeli Merkel, kanclerz Republiki Federalnej Niemiec lub sekretarz stanu Hillary Clinton. Obaj są doświadczonymi politykami i mądrymi kobietami, nie warto wątpić w erudycję i zdolności twórcze JK Rowling, autora sagi o Harrym Potterze. Zdobyła ogromną fortunę na książki, a teraz z godną pozazdroszczenia okresowości dostaje się na różne listy "najbardziej udanych". I jak wiele blondynki są wśród show biznesu: Sheron Stone, Uma Thurman, Madonna, Cate Blanchett, Nicole Kidman, Jennifer Aniston i wielu innych.

Nic dziwnego, że z okazji Międzynarodowego Dnia Blondynków powstała tradycja.

Po prostu daj nam powód ...

Oficjalnie takie święto, jak Międzynarodowy Dzień Blondynów, nie zostało jeszcze udokumentowane. Ale jeśli interesuje cię pytanie, ile dni blondynki w Rosji, odpowiedź brzmi: 31 maja. Historia pojawienia się dnia blondynki związana jest z tym ostatnim jasnym wiosennym dniem.

W 2006 roku po raz pierwszy odbyła się ceremonia wręczenia nagród "Diamentowa Szpilka" - nagrody dla najbardziej utalentowanych, inteligentnych i odnoszących sukcesy blondynki Rosji. Od tego czasu Litwa i Republika Białorusi przystąpiły do ​​obchodów święta blondynki. W tych krajach odbywają się doroczne imprezy "Parada blondynki", a na Białorusi również wybierają najlepszą blondynkę kraju.

Te święta mają na celu zwalczanie stereotypów i obalanie mitów na temat blondynki. W 2009 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Blondynek złożyło wniosek do UNESCO o uznanie 31 maja za dzień blondynki i zapewnienie odpowiedniego święta na ten dzień. Pomimo faktu, że wniosek nigdy nie został zatwierdzony, Światowy Dzień Blasku wciąż jest obchodzony w niektórych krajach.

Problem zniknięcia blondynek

Niektórzy twierdzą, że blondynka jest stanem umysłu, nie kolor włosów . Nie odpowiemy na ten atak. Zgadzamy się tylko z tym, że większość blondynki w naszym regionie są kolorowe.

Moda na jasny kolor włosów pochodzi ze starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, a pierwszą blondynką, o której słyszeliśmy, można uznać za Afrodytę - boginię miłości, piękna, wiecznej wiosny i życia.

Naturalne blondynki są najczęściej spotykane w Skandynawii, w większości w Finlandii. Naukowcy nie doszli jeszcze do jednomyślnego wniosku o tym, jak wielu jasnowłosych ludzi zgromadziło się wśród mieszkańców Półwyspu Skandynawskiego.

Dominuje opinia, że ​​podczas ofensywy lodowca istniała ewolucyjna selekcja oparta na seksualności. Międzynarodowy Dzień Blondynów2 Mężczyźni byli zaangażowani w polowanie, poruszając się na duże odległości w warunkach tundry. Wielu mężczyzn zginęło w takich warunkach. Kobiety były zależne od swoich mężczyzn i były zaangażowane w zbieranie w mniejszym stopniu. Dlatego było więcej kobiet niż mężczyzn, a mężczyźni zdecydowali się na kontynuację przedstawicieli płci przeciwnej, których wygląd był bardziej żywy i atrakcyjny.

Dzisiaj media mają wrażenie, że WHO i niektórzy kanadyjscy naukowcy zdecydowali, że za dwieście lat na Ziemi nie będzie ani jednej blondynki. Jednak WHO zaprzeczyła tym pogłoskom, twierdząc, że nigdy nie przeprowadzono badań dotyczących blondynki.

.