Makijaż permanentny, podobnie jak inne trendy w kosmetologii, staje się bardziej naturalny. Międzyregionalny tatuaż zyskał popularność jako alternatywa dla standardowych strzelanek, które są poza modą. Ten wariant pigmentacji wygląda jak najbardziej naturalny i organiczny, jednocześnie dokładnie podkreślając nacięcie i kształt oczu.

Czym jest tatuaż międzypokoleniowy?

Przedstawiony typ permanentu implikuje blokadę odpornej farby pod skórą powiek. Tatuaż przerywanej przestrzeni odbywa się tylko wzdłuż linii wzrostu włosów i blisko ich podstawy. Dzięki tej technice makijaż wygląda niepozbawiony i prawie niezauważalny, ale od razu daje kilka pozytywnych efektów:

 • sprawia, że ​​rzęsy stają się wizualnie grubsze;
 • podkreśla powiekę;
 • koryguje kształt i nacięcie oczu.

Najważniejszą cechą odróżniającą tatuaż międzypokoleniowy od innych typów stabilnej pigmentacji skóry jest jej wszechstronność. Ta technika kosmetyczna obejmuje nakładanie bardzo cienkich konturów, które nie wyglądają jak makijaż. Taki pigmentowy makijaż łączy się z dowolnymi odcieniami i tuszem w różnych kolorach, ma znaczenie dla wielu obrazów i rodzajów makijażu.

Tatuaż - wypełnianie przerywanej przestrzeni

Edycja klasyczna makijaż permanentny odpowiedni dla wszystkich kobiet. Międzyfazowy tatuaż oka wykonywany jest głównie na górnej powiece. Pomaga "otworzyć" widok, uczynić go bardziej otwartym i atrakcyjnym. W przypadku tego typu pigmentacji można wizualnie dopasować rozmiar i kształt oczu, zwiększyć je pionowo. Czasami stosuje się dodatkowo przerywany tatuaż dolnej powieki. Taki trwały makijaż polecany jest kobietom o okrągłych oczach, które wolą nieustannie je nosić na obwodzie.

Татуаж заполнение межресничного пространства

Przerywany tatuaż z upierzeniem

Najbardziej naturalna forma opisywanej technologii jest prawie niewidoczna dla innych. Tatuaż przerywanej przestrzeni z wtapianiem nakłada się nie czystą, lecz lekko rozmytą linią, łagodnie opadającą do "nie". Dzięki temu uzyskuje się maksymalną naturalność. Włosy wydają się gęste, ciemne i gęste, a powieki są lekko podkreślone i symetryczne.

Mistrz musi posiadać wysokie kwalifikacje do wykonania tego tatuażu oka - przerywana przestrzeń jest zatkana paskiem najbardziej nasyconej farby o minimalnej grubości. Okoliczne obszary są pigmentowane z mniej jasnym kolorem, ale z dużym skokiem. Ton powinien stopniowo blednąć z czarnego na brązowy, a następnie w bryłę. W cieniach nie ma odcieni niebieskich ani fioletowych.

Межресничный татуаж с растушевкой

Przerywany tatuaż ze strzałką

Ten rodzaj uporczywego makijażu jest szczególnie odpowiedni dla miłośników płynnego wkładu. Zastanawiający się przerywany makijaż permanentny powiek obejmuje zarówno zatkanie przestrzeni wzdłuż linii wzrostu włosów, jak i wytyczenie zgrabnej strzałki w zewnętrznym kąciku oka. Rezultatem jest trwały i w pełni funkcjonalny makijaż, który skutecznie wygląda bez dodatkowego makijażu.

Межресничный татуаж со стрелкой

W jaki sposób tatuaż międzypokoleniowy?

Właściwy makijaż permanentny zawsze zaczyna się od przygotowania. Przed wizytą u mistrza należy zaprzestać używania alkoholu, leków rozcieńczających krew i kawę w ciągu 24 godzin. Dożylne tatuowanie powiek nie jest zalecane podczas menstruacji. To znacznie zaostrza ból, pigment może pogorszyć się. Po przygotowaniach specjalista omawia przyszły tatuaż międzypokoleniowy z klientem, określając:

 • forma;
 • grubość linii;
 • kolor;
 • pożądany wynik końcowy.

Procedura:

 1. Powieki są dokładnie oczyszczone i poddane działaniu miejscowego żelu znieczulającego.
 2. Po 10-15 minutach lek zostaje usunięty ze skóry, a naskórek zostaje odtłuszczony.
 3. Mistrz wprowadza wybraną farbę w przerywaną przestrzeń za pomocą jednorazowej igły do ​​tatuowania.
 4. Po przejściu przez wszystkie obszary są dezynfekowane i nasmarowane środkiem leczniczym i kojącym.

Czy bolesne jest tatuowanie międzypokoleniowe?

Stopień dyskomfortu zależy od wrażliwości skóry. Większość kobiet może z łatwością tolerować przerywany makijaż permanentny, niektóre nawet łaskocze. Posiadacz bardzo wrażliwego naskórka z blisko położonymi naczyniami na powierzchni jest trudniejszy. W takich przypadkach ból jest wyczuwalny i wyraźny, czasami specjalista musi krótko przerwać procedurę.

Jak leczy się międzypokoleniowy tatuaż?

Każdy makijaż permanentny to wielokrotne wielokrotne uszkodzenia skóry. Im bardziej mikroskopijne rany, tym dłużej powierzchnia się goi, więc przerywany tatuaż oka z piórkami jest nieco gorszy. Rehabilitacja odbywa się etapami:

 1. W pierwszych 1-2 dniach powieki stają się opuchnięte i zaczerwienione. Czasami występują krwiaki. Miejsca nakłucia stają się mokre, alokacja syfonowa jest przydzielana.
 2. Stopniowo obrzęk znika, a nasycony przerywany tatuaż pokryty jest suchą skórką. Nie może być zakłócona ani usunięta w inny sposób.
 3. Gdy skóra leczy się (około 5 dni, w zależności od rodzaju naskórka), ciasta całkowicie wysychają i odpadają same.

Tajemniczy tatuaż - pielęgnacja po zabiegu

Межресничный татуаж уход после процедуры

Każdy mistrz daje kobietom indywidualne zalecenia dotyczące dalszych działań.

Właściwa opieka nad tatuażami przerywanymi wymaga przestrzegania takich zasad:

 1. Pierwsze 24 godziny po manipulacji nie zwilżaj powiek.
 2. W ciągu tygodnia nie myj pod bardzo gorącą wodą, unikaj odwiedzania saun, łaźni, solarium i plaży.
 3. Przez 10 dni porzuć intensywne treningi i wysiłek fizyczny, któremu towarzyszy obfitość potu.
 4. Nie stosuj agresywnych kosmetyków higienicznych (peelingi, grzyby).
 5. Nie wycieraj skóry roztworami alkoholu i nalewkami ziołowymi, nie przyklejaj skorupy taśmą samoprzylepną. Zaleca się ostrożne usunięcie wosku z namoczoną w nim bawełnianą tarczą Chlorheksydyna .
 6. Aby przyspieszyć leczenie i zapobieganie infekcji, mistrz doradzi lekarstwo dla oczu. Często stosowany krem ​​z pantenolem, maścią tetracyklinową.

Intersekcyjny tatuaż - korekta

W procesie rehabilitacji skóry część pigmentu zostaje utracona, więc około miesiąc po zabiegu ponownie będziesz musiał skontaktować się ze specjalistą, aby uzyskać makijaż permanentny. Podczas tej sesji mistrz w końcu przywróci kontury przerywane - tatuaż uzyska pożądany kształt i kolor. Ta manipulacja jest znacznie szybsza, bezbolesna, nie tak kosztowna jak pierwsze zatkanie farby.

Czy powinienem stworzyć międzypokoleniowy tatuaż?

Przed rejestracją w salonie piękności ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie negatywne niuanse i zalety opisywanej techniki. Tatuowanie przerywanej strefy jest bolesnym ćwiczeniem, przez następne 4-5 dni oczy będą wyglądać źle, aw niektórych sytuacjach będą również pokryte jasnymi siniakami. Pigment powoli zanika, ale nigdy nie zniknie całkowicie. Stały makijaż musi być regularnie dostosowywany, aby wyglądał schludnie i naturalnie. Jeśli chcesz się pozbyć wstrzykniętego pod skórę farby, będzie musiał wykonać laserowe nawierzchnie .

Intersekcyjny tatuaż ma godność. Uporczywy makijaż pomaga kobiecie zaoszczędzić czas na stosowanie makijażu, w dowolnym czasie i wszędzie, aby wyglądać dobrze zadbany. Za pomocą makijażu permanentnego można skorygować nacięcie i kształt oczu, wizualnie uczynić je symetrycznymi. Nawet bez użycia tuszu do rzęs, rzęsy staną się gęstsze, gęstsze i bujniejsze, a spojrzenie - głębsze.

Tatuaż powiek - przeciwwskazania

Ta kosmetyczna manipulacja nie jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, czasem należy ją odłożyć, aw innych przypadkach trzeba odmówić. Permanentny makijaż powiek - przeciwwskazania o przejściowym charakterze:

 • menstruacja;
 • słabe zdrowie z jakiegokolwiek powodu;
 • nawrót opryszczka ;
 • choroby przewlekłe w ostrej fazie;
 • obecność stanu zapalnego w miejscach podania pigmentu;
 • karmienie piersią;
 • ciąża;
 • zapalenie spojówek;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • stosowanie silnych leków;
 • zaostrzenie chorób autoimmunologicznych, w tym alergii;
 • nowotwory dowolnej jakości (tylko za zgodą onkologa);
 • wysoka temperatura.

Bezwzględne przeciwwskazania do przerywanego tatuowania:

 • ciężka patologia narządów wewnętrznych, niewydolność;
 • epilepsja;
 • Zdekompensowana cukrzyca;
 • skłonność skóry do tworzenia blizn keloidowych;
 • HIV i inne poważne niedobory odporności;
 • postępująca łuszczyca;
 • choroby, którym towarzyszy zmiana krzepliwości krwi;
 • zaburzenia psychiczne.

Międzypokoleniowe tatuowanie oczu - konsekwencje

Jeśli mistrz ma wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie, a procedura została przeprowadzona poprawnie, nie pojawiają się żadne komplikacje. Maksimum - obrzęk po przerywanym tatuowaniu i zaczerwienieniu. W rzadkich przypadkach kobiety napotykają następujące skutki trwałego makijażu powiek:

 • reakcja alergiczna;
 • ropne zapalenie;
 • nawrót opryszczki;
 • tworzenie blizn;
 • utrata rzęs ;
 • zakażenie niebezpiecznym wirusem (zapalenie wątroby, HIV);
 • ciężkie krwiaki;
 • zapalenie spojówek;
 • uszkodzenie gałki ocznej.

Ile trwa tatuaż międzypokoleniowy?

Trwałość prezentowanego wariantu makijażu permanentnego jest indywidualna dla każdej kobiety. Jak wygląda międzypokoleniowy tatuaż, jak jasne i jasne pozostaje w procesie "skarpetek", zależy od wielu czynników. Oczekiwana długość życia zależy od zawartości tłuszczu i rodzaju skóry, wieku człowieka, intensywności procesów metabolicznych w organizmie, tła hormonalnego i innych warunków. Średnio tatuaż między jakościowy trwa od 1 do 5 lat, ale są wyjątki. Niektóre kobiety korzystają z dokładnego nieusuwalnego podvodkoja do 10 lat.