Dyfuzor nazywa się specjalną dyszą do suszarki do włosów, mającą postać szerokiego krążka z "palcami" na swojej powierzchni. Niemal wszystkie nowoczesne modele suszarek do włosów, nawet te najbardziej niedrogie, mają dyfuzor, ale nie wszystkie dziewczęta wiedzą, jak go używać do swoich celów, znacznie częściej tę część widać odkurzyć gdzieś w odległym rogu szafy lub na antresoli. I zupełnie na próżno, ponieważ podczas tworzenia fryzur ta dysza jest po prostu niezastąpiona. Jak zatem używasz dyfuzora?

Twój własny fryzjer lub jak użyć dyfuzora do włosów?

"Moi przyjaciele dali mi urodziny z drogiej suszarki do włosów z dyfuzorem. Nie wiem, jak z niego korzystać, ale naprawdę chciałbym się uczyć. Powiedz mi, proszę, kilka prostych stylizacji za pomocą dyfuzora. "

Głównym zadaniem dyfuzora jest rozpraszanie powietrza, dzięki czemu suszenie włosów staje się delikatniejsze - włosy mniej się psują. Jest to szczególnie niezbędne, jeśli codziennie przyzwyczajasz się do mycia włosów. Rozprowadzając strumień powietrza na większej powierzchni głowicy, pozwala na szybsze wysychanie dwa razy. A w trakcie suszenia delikatnie masuje skórę głowy, co ma efekt wzmacniający. I wreszcie kolejna niezbędna właściwość dyfuzora - aby włosy były puszyste i nieporęczne. Właściciele osłabieni i ciency styliści włosów powinni układać i tworzyć loki, aby korzystać z dyfuzora, najczęściej w sklepach można znaleźć suszarkę do włosów z dyfuzorami dwóch rodzajów: z krótkimi i długimi palcami. Pierwsze przeznaczone są dla właścicieli krótkich włosów, a drugie dla włosów długich. Nadal są dyfuzory z efektem czesania, które umożliwiają prostowanie kręconych włosów.

Jednak najczęściej dyfuzor nie służy do prostowania, ale do konserwowania loków. Delikatnie wiejący włos z rozproszonym strumieniem powietrza pozwala na trwałe zachowanie naturalnego kształtu curlicues.

Jak korzystać z dyfuzora: kilka przydatnych zaleceń

  1. Układając włosy za pomocą dyfuzora, możesz użyć specjalnych produktów do stylizacji - pianki lub żelu - średnio mocnego. Żel najlepiej wybrać w postaci sprayu z efektem "mokrych włosów". Zastosuj ten żel powinien znajdować się na każdej nici osobno. Jeśli chodzi o piankę, należy ją nakładać na mokre włosy, delikatnie rozprowadzić na całej długości włosów i wysuszyć za pomocą dyfuzora.
  2. Aby uzyskać pożądaną objętość, głowica w procesie suszenia powinna być nachylona tak nisko, jak to możliwe.
  3. Jeśli chcesz uzyskać bardzo bujną fryzurę, użyj specjalnego dyfuzora, w którym każdy palec ma dodatkowe otwory na powietrze.

Suszarka do włosów z dyfuzorem - przyjaciel czy wróg?

Как пользоваться диффузором для волос

"Nie wiem, jak właściwie użyć dyszy dyfuzora. Cokolwiek robię, okazuje się to nonsensem. I chcę nauczyć się robić normalne loki ... "

Oto najczęściej popełniane błędy, które wykorzystują dyfuzor:

  1. Ci, którzy z natury mają bujne włosy, używając dyfuzora, ryzykują, że na ich głowach pojawi się piękna "łopata", która nie ma nic wspólnego z piękną stylizacją.
  2. Jeśli chcesz zachować przycinanie w oryginalnej formie, nie musisz go czesać po wysuszeniu włosów!
  3. Teraz dyfuzory z żywymi "palcami" stały się szczególnie popularne, dzięki czemu można tworzyć bardzo piękne loki. ALE, nie każdy wie, że mogą być używane tylko na kręcone włosy, ponieważ na linii prostej nie będą miały pożądanego efektu.

Krótko mówiąc, jeśli wiesz, jak korzystać z suszarki do włosów z dyfuzorem, to w domu możesz nauczyć się jak najbardziej niesamowitej stylizacji.