Bez względu na przyczynę przeniesienia dziecka do innej szkoły, biznes ten z reguły pociąga za sobą poważne problemy dla rodziców i emocjonalne doświadczenia dla dzieci. Co do zasady kwestia tłumaczenia staje się istotna w następujących przypadkach:

 • zmiana miejsca zamieszkania i, w rezultacie, pragnienie znalezienia dziecka w szkole bliżej domu;
 • chęć udzielenia dziecku bardziej dogłębnej wiedzy na niektóre tematy, do których należy przenieść do specjalistycznej szkoły, gimnazjum, liceum;
 • konflikty z nauczycielami lub kolegami z klasy, których nie można rozwiązać pokojowo i przy pomocy administracji.

Przeniesienie dziecka do innej szkoły to zdecydowanie stres. Aby go nie zaostrzać i zminimalizować prawdopodobieństwo problemów, powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo przenieść dziecko do innej szkoły.

Zasady transferu do innej szkoły

 1. Najpierw musisz wybrać nową szkołę i dowiedzieć się, czy jest w niej miejsce.
 2. Jeśli przenosisz dziecko ze szkoły powszechnej na wyspecjalizowane, wówczas, aby potwierdzić zgodność poziomu wiedzy wymaganej do szkolenia w tej instytucji, dziecko musi zostać przebadane.
 3. Następnie należy omówić z dyrektorem wszystkie możliwe niuanse szkolenia - płatność, jeśli jest to szkoła prywatna, datki charytatywne - jeśli państwo, obecność mundurka szkolnego, i tak dalej. Zwróć uwagę, że opłaty i czesne są akceptowane tylko przelewem bankowym, nie masz prawa żądać od ciebie gotówki w szkole. Ponadto kierownictwo szkoły publicznej nie może odmówić przyjęcia cię na wypadek, gdybyś nie miał możliwości opłacenia charytatywnej składki.
 4. Uzyskaj certyfikat, że Twoje dziecko jest zapisane w nowej szkole.
 5. Przesyłając powyższy certyfikat w poprzednim miejscu szkolenia, możesz odebrać dokumenty z tego miejsca - osobistą teczkę oraz studenta i jego kartę medyczną.
 6. powody przeniesień z innej szkoły

Oprócz powyższego, przy przenoszeniu do innej szkoły potrzebne będą następujące dokumenty:

 • poświadczony pamiętnik z szacunkami;
 • pobieranie aktualnych ocen z dziennika, jeśli dziecko zostanie przekazane w połowie roku szkolnego;
 • paszport jednego z rodziców.

Przed podjęciem takiej odpowiedzialnej decyzji, zważ wszystkie zalety i wady i upewnij się, że tłumaczenie jest naprawdę konieczne i będzie przydatne dla Twojego dziecka. Cóż, jeśli jesteś już mocno ugruntowany w swojej decyzji, pamiętaj, że najlepiej jest zbiegać się z przejściem do nowej szkoły przed początkiem roku szkolnego, aby ułatwić proces adaptacji.